Хвороби печінки називають тихим вбивцею, адже вони протікають безсимптомно. Іноді може пройти кілька років, перш ніж людина відчує перші ознаки захворювання, але часто до цього часу ушкодження вже серйозні.

Відомо, що головний ворог печінки — алкоголь. Але зараз це не єдина загроза. Ожиріння теж значно підвищує ризик, а враховуючи, що майже 25% дорослих людей у світі страждають від зайвої ваги, ситуація досить серйозна.

Серед інших факторів — підвищений холестерин, гіпертонія, діабет другого типу, резистентність до інсуліну, вірусний гепатит.

За словами медиків, зрозуміти, що людина знаходиться в групі ризику, просто. Підрахуйте, скільки алкоголю ви п’єте, далі виміряйте обсяг талії. Якщо ви постійно перевищуєте рекомендовану норму (не більше 12 порцій на тиждень для жінок, не більше 21 порції на тиждень для чоловіків), ризик захворювань печінки зростає.

Стандартна порція — 100 мл вина або шампанського, або 285 мл пива, або 30 мл міцних напоїв.

Якщо обсяг вашої талії більше 88 см (для жінок) або 102 см (для чоловіків), ризик теж зростає.

Точно визначити, чи здорова ваша печінка і які ваші ризики, зможе тільки лікар.

Щоб підтримати здоров’я печінки, намагайтеся дотримуватися кількох правил. По-перше, відмовтеся від алкоголю або хоча б скоротіть його кількість . По-друге, якщо у вас зайва вага, постарайтеся схуднути: навіть зниження ваги на 5-10% значно зменшує ризики.

Включайте в режим дня регулярні фізичні навантаження: це не тільки допоможе схуднути, але і дозволить нормалізувати рівень цукру в крові.

Як правило, проблеми починаються, коли печінка занадто перевантажена. У нормі цей орган містить мінімальну кількість жиру, але якщо людина зловживає спиртним і їжею, жир починає відкладатися в клітинах печінки. Він поступово накопичується, провокуючи запальні процеси в клітинах, при цьому ніяких явних симптомів людина не відчує.

Згодом здорові клітини заміщуються рубцевою тканиною, що призводить до цирозу. А коли здорових клітин залишається мало, коли вони перестають справлятися зі своїми функціями, печінка відмовляє.

За останні 40 років число захворювань печінки у всьому світі зросла майже в 4 рази, і навіть 20-річні сьогодні знаходяться в групі ризику.