Інфекціоніст Володимир Нікіфоров розповів, що домашні заготовки, соління та консерви можуть містити токсин ботулізму. Згідно з його твердженням, в 10% випадків їх вживання може закінчуватися летальним результатом.

Отруєння проявляється у вигляді сухості в роті і туману в очах, після цього відбувається порушення мови, ковтання, утруднюється дихання. При ботулізмі людина може задихнутися, перебуваючи в свідомості.

З цієї причини при погіршенні стану здоров’я рекомендується відразу звернутися за медичною допомогою. Якщо людина не буде своєчасно госпіталізований, то може статися летальний результат. Нікіфоров повідомив, перші ознаки отруєння через ботулізм можуть виникнути через 6 годин-дві доби.

Інфекціоніст зазначив, встановити присутність токсину ботулізму в соліннях за зовнішніми ознаками не вийде. Консервна банка з ботулізмом не здувається, не змінює запах, колір і смак. Токсин може бути присутнім майже в будь-яких домашніх консервах.

Зокрема, в солоних або маринованих грибах і овочах. Як правило, при заготівлі великої кількості компонентів в банку є ймовірність, що в одному з них виявиться збудник.

Він здатний синтезувати токсин в закритій консервній банці. Також ботулізм провокує саморобна в’ялена, солона риба. Нікіфоров заявив, при вживанні кислої капусти і варення менше шансів отримати отруєння.