Якщо в кровотік із зубів та ясен потраплять шкідливі бактерії, це може призвести до накопичення жиру в судинах, які ведуть до серця. В результаті з часом артерії можуть стати жорсткими та забитися, а це підвищує ризик виникнення серцевих нападів та інсультів.

У ході одного наукового дослідження фахівці з’ясували, що між хворобою ясен та хворобою Альцгеймера є зв’язок. Крім того, якщо піклуватися про зуби та ясна, то можна в цілому покращити здоров’я та підвищити якість життя, пише Daily Express.

При цьому зуби та ясна – це не єдине, що впливає на загальний стан здоров’я. Доктор Пол Еттлінгер, лікар загальної практики, зазначив, що звертати увагу на зовнішній вигляд язика є дуже важливим. Наприклад, жовтий язик може свідчити про те, що людина курить, погано піклується про гігієну ротової порожнини або що в неї молочниця. А іноді він просто вказує на те, що людина приймає якісь ліки або випила якусь особливу рідину.

Сухість у роті частіше виникає у тих, хто дихає здебільшого ротом, а не носом. За словами Еттлінгера, від зайвих бактерій язик допомагає очистити слина.

Білий язик також може свідчити про наявність певних захворювань. Це лейкоплакія, червоний плоский лишай, географічний язик, виразки в роті або кандидозний стоматит.

Здоровий язик, як зазначає Tompkins Dental, повинен мати рожевий колір та невеликі вузлики (сосочки) на його поверхні.