Якщо ви не можете їсти рибу, є альтернативні способи включити до свого раціону достатню кількість омега-3, включаючи тофу та яйця.

Деякі проблеми із зором неминучі з кількох причин. Однак інші можуть бути викликані певними умовами або відсутністю догляду. У будь-якому випадку захистити очі можна за допомогою дієти.

Різні вітаміни та жири можуть допомогти зберегти здоров’я ваших очей. Зокрема, рекомендується їсти вісім видів риби через високий вміст омега-3.

Риба, така як лосось, тунець, сардини, палтус, форель, анчоуси, оселедець і скумбрія, багата омега-3 жирними кислотами, які можуть знизити ризик розвитку захворювань очей у пізнішому віці та захистити від дегенерації жовтої плями та катаракту. Клінічні випробування показали, що омега-3, група жирних кислот, які ми отримуємо з їжею, можуть позитивно впливати на симптоми сухості очей при прийомі в певних кількостях.

Лікар рекомендує їсти дві порції риби на тиждень, одна з яких має бути класифікована як жирна. Однак, якщо ви не їсте рибу, можна отримати омега-3 з інших джерел, таких як лляна/лляна або ріпакова олія та продукти з сої, такі як тофу.

Є також омега-3 у добавках з риб’ячим жиром та вегетаріанських добавках, які містять олію насіння чорної смородини або лляну олію.

Вітаміни, які можуть захистити очі

Вітаміни А, С та Е у складі здорової дієти можуть відігравати роль у захисті від катаракти, а вітаміни С та Е можуть допомогти запобігти віковій дегенерації жовтої плями. Не починайте приймати багато добавок: натомість переконайтеся, що у вашому раціоні є хороші здорові продукти.

До продуктів з високим вмістом вітаміну А належать солодка картопля, кабачки, салат, курага, мускусна диня, риба, печінка та тропічні фрукти.

Отримайте вітамін С з овочів та фруктів, таких як шпинат, морква, помідори та червоний перець.

Вітамін Е може надходити з горіхів, арахісу, авокадо, а також із заправок для салатів, приготованих з корисних олій, таких як оливкова олія.