Морози і перепади погоди взимку погано діють на стан легенів – це час року є суворою перевіркою на стійкість для нашого найважливішого органу дихання. Взимку важливо вживати в їжу певні продукти, які містять нутрієнти, що зміцнюють легені.

У холодну пору року легені схильні до негативних впливів ззовні, заявила лікар Вікторія Савицька. За словами фахівця, організм взимку необхідно підтримувати, забезпечуючи достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів, а також поживними речовинами, які дозволяють йому не мерзнути. Експерт порекомендувала вживати в їжу більше здорової вуглеводної їжі, особливо різних натуральних каш.

Одним з кращих для захисту легенів взимку, за словами Савицької, є імбир – його потрібно частіше включати в свій раціон.

«Завдяки особливим речовинам імбир зігріває легені і бронхи і перешкоджає виникненню кашлю. Корисний він і при вже існуючій застуді, так як допомагає «витягнути» з легень все непотрібне, м’яко обігріваючи і обволікаючи їх. Також швидко зігрітися і захистити бронхи допоможе теплий чай з журавлини”, – пояснила фахівець.

Крім цього, взимку для підтримки тепла в організмі корисно вживати темний шоколад – щодня по кілька часточок. Прекрасно захищають від вірусів і застуд плоди граната, додала експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ЯТЬ КРАЩИХ ПОРАД ЗДОРОВ’Я ЛЕГЕНІВ