Сотні тисяч українців щорічно стикаються з головними болями і мігренню. Лікарі назвали 6 натуральних способів полегшення важкого болю.

За статистикою з мігренню стикається кожен сьомий житель нашої країни, ну а головні болі час від часу з’являються взагалі у всіх. Швидкий ритм життя, необхідність сидіти біля екрану телевізора і комп’ютера роблять мігрені більш поширеними. У важких випадках у їх жертв відзначається поступова втрата зору, виникають підвищена чутливість до світла і звуку, нудота та інші неприємні симптоми, які можуть тривати до 72 годин. Мігрені атакують 20% жінок і 6% чоловіків. Існує різні ліки, спрямовані на зменшення рівня головних болів, і ось 6 порад, виконання яких допоможе впоратися з мігренню.

1. Пройдіть в темну кімнату. Стрес є одним з основних факторів мігрені, і розслаблення м’язів може допомогти в знятті больових нападів. У жертв мігрені часто відзначається підвищена чутливість до світла, тому розслаблятися краще в темній кімнаті.

2. Увага до кофеїну. Кофеїн може, як полегшити стан при стресових мігрені, так і спровокувати їх. Якщо ви помічаєте, що головні болі з’являються незабаром після вживання кави, відмовтеся від цього напою.

3. Масаж. Масаж напружених м’язів допомагає їх розслабити, що особливо корисно при стресових мігренях. Вам необхідно знайти людину, здатну проводити ніжний масаж голови, шиї і плечових м’язів.

4. Холодні і гарячі компреси. Холод або тепло іноді полегшують біль і м’язову напругу, якими супроводжується мігрень. Ви можете прийняти гарячий душ і самостійно проводити масаж голови ближче до тих зон, звідки надходить біль. Або прикласти грілку з гарячою водою. У деяких випадках працює «холодний підхід» до справи, то є душ з прохолодною водою і грілка з льодом.

5. Голковколювання. Стародавня індійська практика, як показують спостереження, в деяких випадках полегшує біль від стресової мігрені, причому досить швидко. Поки ви самі не спробуєте, ви не будете точно знати, чи допомагає це вам.

6. Вправи для шиї. Спеціальні вправи для шиї полегшують біль при стресовій мігрені, яка викликана тривалим утриманням голови в одному положенні, як під час роботи, коли ми весь час дивимося на екран. Покладіть долоні на потилицю, постарайтеся використовувати м’язи шиї, натискаючи злегка потилицею на долоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ПЕРЕМОГТИ МІГРЕНЬ. ВСЕ ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ ПРО МІГРЕНІ