Надмірна вага є фактором, що підвищує ймовірність цілого ряду захворювань, тому лікарі рекомендують позбавлятися зайвих кілограмів.

Однак надмірно швидке схуднення може зашкодити здоров’ю, насамперед печінки. Гастроентеролог Наталія Марченко розповіла, як схуднути та зберегти при цьому здорову печінку.

При різкому зниженні ваги внаслідок дієти чи голодування жирова тканина просто так не зникає з організму – жир із клітин потрапляє до печінки, розповіла Марченко. Якщо цей процес відбувається занадто швидко, жир починає накопичуватися в печінці.

У таких ситуаціях людина худне, вага зменшується, проте при цьому страждає печінка. Не виключено навіть розвитку цирозу, попередила медик.

Щоб уникнути таких наслідків, Марченко рекомендувала починати рятування від зайвої ваги з обстеження, а потім спостерігатися у фахівців під час схуднення. Фізіологічною швидкістю втрати ваги вважається не більше ніж чотири кілограми на місяць, розповіла лікар. За такого показника печінка може переробити та вивести жир без перевантаження.