Те, як ви харчуєтеся, може зробити дуже великий внесок у справу продовження молодості організму, стверджує лікар дерматолог Яель Адлер.

Молодість – це захист від запалення. За словами дерматолога Яель Адлер, одним із ключових аспектів профілактики старіння організму є його захист від запалення.

«Для здорового та молодого тіла вкрай важливим є правильне співвідношення жирних кислот омега-3 та омега-6. Оптимально споживати вп’ятеро менше жирних кислот омега-6, ніж жирних кислот омега-3, щоб запобігти запаленню в організмі і, таким чином, сприяти продовженню його молодості», – пояснила експерт.

Медик додала, що найкращим джерелом омега-3 жирних кислот, що мають протизапальну дію, є жирна морська риба. Кислоти омега-6 в основному містяться в продуктах тваринного походження, таких як м’ясо та ковбаси. Запалення змушує шкіру та тіло старіти швидше, а також розчищає шлях серйозним захворюванням, включаючи рак, діабет та хвороби серцево-судинної системи.

На додаток до омега-3 жирних кислот, спеції – наприклад, куркума і часник – теж мають протизапальну дію, як і ягоди, броколі, інші овочі та фрукти, насичені антиоксидантами.

Стан кишківника. Якщо ви хочете залишатися молодим і здоровим протягом тривалого часу, то слід дотримуватися харчування, багатого на клітковину, каже Яель Адлер. Розчинна клітковина стимулює зростання корисних кишкових бактерій, а різноманітний мікробіом є однією з умов продовження молодості організму. Також для зміцнення кишкової флори корисні так звані «живі» продукти, які містять бактерії: наприклад, такі як кефір, квас або напій з чайного гриба, натуральний йогурт, квашена капуста.

Відмова від молока. На думку експерта, ефективною профілактикою старіння є відмова від прозапальної їжі. До цієї категорії входять цукор, біле борошно, коров’яче молоко. Фахівець пояснює, що молоко у великій кількості збільшує ризик акне, діабету, деменції. Щоб організм отримував достатню кількість амінокислот, що містяться у молоці, слід вживати кисломолочні продукти – сир, сир, йогурт.