ГоловнаНовини Здоров'яПопулярна недорога приправа підвищує захист організму від раку

Популярна недорога приправа підвищує захист організму від раку

Хоча не існує якогось певного способу запобігти раку, деякі рішення, що стосуються способу життя, можуть підвищувати захист організму від виникнення пухлин. Одним з них є включення в раціон недорогу популярну приправу, про це розповіли фахівці організації Cancer Research UK (Великобританія).

Хрін

“Деякі продукти, як показують дослідження, приносять особливу користь у справі профілактики раку. До їх числа безсумнівно відноситься хрін, пряний овоч, що становить основу багатьох популярних приправ. Він відрізняється наявністю рослинних сполук, які підвищують захист організму від злоякісних змін клітин», – розповіли експерти виданню Express.

Онкологи посилаються на дані про те, що речовини пряного продукту – глюкозинолати і ізотіоціанати – мають властивість стимулювати процес апоптозу (загибелі) ракових клітин, пригнічують їх зростання. Також хрін містить синігрин, що діє в організмі як антиоксидант, що перешкоджає пошкодженню клітин, викликаному вільними радикалами, – саме воно в багатьох випадках стає пусковим механізмом пухлинного запалення.

Читайте також:  Мигдаль, яйця і ще 3 кращі продукти для здоров'я очей

“Тест-трубні дослідження дозволяють припустити, що сполуки хрону можуть запобігти зростанню злоякісних клітин товстої кишки, легенів, шлунка. Фермент пероксидази, виявлений в ньому, діє як потужна протиракова сполука на клітини раку підшлункової залози”, – констатують представники Cancer Research UK.

В цілому, кажуть вони, поєднання здорового харчування і фізичної активності асоціюється зі зниженням загального ризику раку, а також з більш низьким ризиком розвитку раку грудей, простати, товстої і прямої кишки. Принципи такого харчування включають

  • високе споживання рослинної їжі і цільнозернових круп,
  • низьке споживання солодких напоїв,
  • помірна кількість червоного м’яса,
  • контроль обсягу алкогольних напоїв,
  • низьке споживання солі,
  • мінімум споживаних консервів, промислово перероблених продуктів, особливо, м’ясних, борошняних.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News