За словами вчених, харчування людини впливає на ризик розвитку гіпертонії та ішемічної хвороби серця.

Серцево-судинні захворювання включають стани, які звужують або блокують кровоносні судини, негативно впливають на стан і функції серцевого м’яза, судинних клапанів або викликають аномальні ритми. В кінцевому підсумку це може привести до серцевого нападу, стенокардії, інсульту. Стиль харчування серйозно впливає на схильність людини хвороб серця, ось чому для захисту від серцево-судинних патологій медики завжди рекомендують дотримуватися певних харчових звичок.

“Здоровий повсякденний раціон харчування може допомогти знизити ризик розвитку ішемічної хвороби серця і високого кров’яного тиску, зупинити або запобігти набору ваги і виникнення діабету”, – заявили фахівці Британського фонду Серця (BHF).

Читайте також:  Вчені назвали інфекцію, яка підвищує ризик розвитку діабету

Говорячи про те, який тип харчування знижує ризик хвороб серця, вчені констатували, що кращим можна вважати раціон, насичений фруктами, овочами, цільнозерновими продуктами, горіхами, рибою, птахом і рослинними оліями. Алкоголь слід вживати тільки в помірних кількостях, а також контролювати споживання червоного і обробленого м’яса, солі, насичених тваринних жирів. Продуктів з високим рівнем рафінованих вуглеводів і цукру, трансжирами краще не вживати зовсім. Виступивши на сторінках журналу Nutrition, фахівці відзначили, що у людей, чий раціон відповідає такій схемі харчування, ризик серцевих захворювань нижче на 31%.

На деяких аспектах вчені загострюють увагу:

  • Надлишок насичених жирів може збільшити кількість холестерину в крові, що сприяє розвитку ішемічної хвороби серця.
  • Вживання занадто великої кількості солі може збільшити ризик розвитку високого кров’яного тиску і разом з цим – ішемічної хвороби серця.
  • Якщо ви вживаєте більше 90 грамів (в приготованому вигляді) червоного або переробленого м’яса в день, експерти рекомендують скоротити його кількість до 70 грамів.
  • У курців ймовірність серцевого нападу майже в два рази вище, ніж у людей, які ніколи не курили. Кинути курити не пізно ніколи!
Читайте також:  Названа найздоровіша їжа, яку можна вживати щодня