Так, так, так. Ви в курсі, що не можна гризти нігті і перевіряти Фейсбук, лежачи в ліжку. Але… ви ж все одно будете це робити, вірно? Так наскільки насправді погані шкідливі звички? Подивимося на них заново.

Схрещувати ноги

Наскільки погано? Взагалі немає про що турбуватися.

Забудьте про бабусині казки про варикоз через схрещені ноги — за розширення вен «дякувати» варто тільки спадковості. І хоча схрещування ніг може ненадовго підняти ваш тиск (саме тому лікарі просять пацієнтів сидіти на прийомі рівно), ніяких довгострокових наслідків від цієї звички для серця немає. Замість того, щоб турбуватися про те, як ви сидите, варто задуматися про те, скільки ви сидите. Численні дослідження стверджують, що тривале сидіння пов’язано з підвищеним ризиком розвитку раку, діабету і багатьох інших захворювань. Простіше кажучи: чим більше ви сидите, тим менше ви живете.

Рішення: Взагалі не сидіти неможливо, але можна робити періодичні міні-прогулянки: рушайте до робочого столу колеги, щоб поговорити, замість відправлення імейла. Або поставте собі таймер, який буде нагадувати про те, що пора розім’ятися, кожні 30 хвилин.

Кусати нігті

Наскільки погано? Не кошмар, але і не без наслідків.

Читайте також:  Про що сигналізує хрускіт у шиї

Крім непривабливого вигляду кусання нігтів може пошкодити їх майбутній ріст і форму, зробивши їх коротшими і ширшими. Кусання нігтів також може призвести до зміни їх кольору і попаданню на них бактеріальних і грибкових інфекцій з рота.

Рішення: Оскільки ця шкідлива звичка нерідко розвивається на тлі тривожного розладу, зрозуміти причину бажання гризти нігті — перший крок на шляху вирішення цієї проблеми (вам можуть допомогти психолог чи психіатр). І частіше вирушайте на манікюр. Красиві нігті, в догляд яких ви постійно вкладаєте гроші, утримають вас від бажання зіпсувати їх зовнішній вигляд.

Хрустіти кістками

Наскільки погано? Не страшно, якщо не робити це 24 години на добу.

Звук, який подобається вам (і викликає огиду у оточуючих), що виникає при переміщенні рідини навколо суглобів ваших пальців. Шкоди не буде, якщо робити це іноді, але якщо перетрудити зв’язки нескінченним клацанням, вони можуть розтягнутися і вкрай погано позначитися на рухливості пальців, привівши до артриту.

Рішення: Хрускіт кісточками, як і кусання нігтів, може бути симптомом тривожності. Консультація з психологом або психіатром не буде зайвою. Але якщо ви не одержимі цією звичкою, сили волі, щоб зупинити хрускіт, буде достатньо.

Читайте також:  Лікар рекомендує 4 добавки, які корисні для організму взимку
Використовувати смартфон ліжка

Наскільки погано? Від цієї звички необхідно позбутися — сьогодні ж!

Смартфони стали улюбленими іграшками для дорослих, але брати їх з собою в ліжко — невдала ідея. Смартфони випромінюють синьо-зелений спектр світла, який надає стимулюючий ефект на людину. Ця стимуляція пригнічує мелатонін (гормон, що сприяє засипанню), підвищуючи ризик безсоння. Що гірше: хронічне придушення мелатоніну може призвести до підвищення ризику раку грудей, товстої кишки і простати.

Рішення: В ідеалі ви повинні поставити будильник на телефоні і більше до нього не торкатися до самого ранку. Багато експертів рекомендують взагалі відключати всі цифрові пристрої за годину до сну. І, зрештою, все впирається в вашу силу волі: якщо ви дорожите своїм сном — ви відмовитеся від використання смартфона в ліжку.

Пропускати сніданок

Наскільки погано? Хорошого мало.

Якщо ваш ранок проходить в поспіху, сніданок переходить до розряду розкоші, якою можна пожертвувати. Але відсутність живильної зарядки після нічного «поста» позбавляє ваше тіло енергії. До того ж, відмова від сніданку зробить вас ще більш голодними до обіду, і ви перестанете помічати якісь знаки «стоп!». Ранковий голод негативно позначиться на вашій концентрації і пам’яті, у хронічній формі він відіб’ється і на метаболізм, підвищуючи ризик ожиріння і діабету.

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

Рішення: Запасайтеся сніданками на вихідних або готуйте їх напередодні ввечері.

Прочищати горло

Наскільки погано? Досить

Зазвичай ми видаємо мотоциклетні звуки, коли хочемо прочистити горло від стороннього об’єкта або речовини, які потрапили в нього — наприклад, відкашлюючись при грипі чи застуді від мокротиння, яке обліпило горло. Але пастка полягає в тому, що відкашлювання може увійти у звичку: чим більше ви це робите, тим більше вам хочеться. І на користь вам вона вам не йде. Кожен раз ви піддаєте стресу свої голосові зв’язки, і можете істотно погіршити свій голос, зробивши його грубим і хрипким. В гіршому випадку голосові зв’язки можуть почати кровоточити, що потребує втручання логопеда або навіть хірурга.

Рішення: Кожен раз вам буде хотітися зробити «кхм!», робіть замість цього ковток газованої мінеральної води. Згідно з дослідженням 2007 року, 63% людей, що люблять відкашлюватися, помітили суттєве полегшення від нав’язливої звички після “запивання” її крижаною водою.