Деякі люди роками мучаться від непрохідних запаморочень, але ніякі перевірки в лікарнях не можуть встановити причину. Іноді до запаморочення додаються і скутість в області шиї, а також проблеми із зором.

Доктор Мартін Скарр стверджує, що названі вище причини дуже типові для розладу під назвою вестибулярна мігрень. Це різновид мігрені, і її основним симптомом є вертиго або порушення балансу, до якого додаються запаморочення. Зазвичай мігрень асоціюється з головними болями, але іноді вони зовсім не відчуваються людиною.

Вестибулярна мігрень відома ще з XIX століття, але було проведено лише кілька досліджень, на основі яких, на жаль, не вироблено жодного клінічно схваленого тесту. А значить, ми не можемо пояснити, звідки береться цей стан, і як його діагностувати.

При звичайній мігрені незадовго до розвитку головних болів з’являється так звана аура, що викликає Візуальні розлади на зразок яскравих цяток. Але ця аура не завжди проявляється візуально, у деяких людей можуть виникнути галюцинації, наприклад, чітке відчуття якогось запаху, або тяжкість в одній руці.

При вестибулярній мігрені запаморочення приходять ще до візуальних розладів, і більшість пацієнтів взагалі не відчувають головних болів. Тяжкість в руках може переміститися вище по тілу і викликати, наприклад, скутість в області шиї.

Отже, як же боротися з цією проблемою? Лікування повинно бути двокомпонентним, по-перше, це ліки від гострих нападів, по-друге, засоби для їх запобігання, які необхідні в тому випадку, якщо розлад проявляє себе частіше двох разів на тиждень протягом не менше 4 тижнів.

Підбір ліків залежить від кожного конкретного пацієнта і від того, наскільки довго спостерігаються проблеми. Зазвичай при затяжних атаках прописують ліки для підтримки балансу, включаючи і структури внутрішнього вуха. До них відносяться антигістамінні, бензодіазепіни і протиблювотні засоби від запаморочень, які працюють за різними механізмами.

Вони ефективні, хоча у бензодіазепінів є ризик утворення залежності від препаратів. Якщо напади стають частішими, то, цілком можливо, знадобляться інші ліки для запобігання мігрені. Наприклад, бета-блокатори, якими раніше лікували гіпертонію, трициклічні антидепресанти і протиконвульсійні засоби на зразок топірамату.

Джерело: DailyMail