Деякі люди роками мучаться від непрохідних запаморочень, але ніякі перевірки в лікарнях не можуть встановити причину. Іноді до запаморочення додаються і скутість в області шиї, а також проблеми із зором.

Доктор Мартін Скарр стверджує, що названі вище причини дуже типові для розладу під назвою вестибулярна мігрень. Це різновид мігрені, і її основним симптомом є вертиго або порушення балансу, до якого додаються запаморочення. Зазвичай мігрень асоціюється з головними болями, але іноді вони зовсім не відчуваються людиною.

Вестибулярна мігрень відома ще з XIX століття, але було проведено лише кілька досліджень, на основі яких, на жаль, не вироблено жодного клінічно схваленого тесту. А значить, ми не можемо пояснити, звідки береться цей стан, і як його діагностувати.

Читайте також:  Чотири науково перевірені способи для зміцнення імунної системи

При звичайній мігрені незадовго до розвитку головних болів з’являється так звана аура, що викликає Візуальні розлади на зразок яскравих цяток. Але ця аура не завжди проявляється візуально, у деяких людей можуть виникнути галюцинації, наприклад, чітке відчуття якогось запаху, або тяжкість в одній руці.

При вестибулярній мігрені запаморочення приходять ще до візуальних розладів, і більшість пацієнтів взагалі не відчувають головних болів. Тяжкість в руках може переміститися вище по тілу і викликати, наприклад, скутість в області шиї.

Отже, як же боротися з цією проблемою? Лікування повинно бути двокомпонентним, по-перше, це ліки від гострих нападів, по-друге, засоби для їх запобігання, які необхідні в тому випадку, якщо розлад проявляє себе частіше двох разів на тиждень протягом не менше 4 тижнів.

Читайте також:  Денний сон більше години збільшує ризик серцевих захворювань на 82%

Підбір ліків залежить від кожного конкретного пацієнта і від того, наскільки довго спостерігаються проблеми. Зазвичай при затяжних атаках прописують ліки для підтримки балансу, включаючи і структури внутрішнього вуха. До них відносяться антигістамінні, бензодіазепіни і протиблювотні засоби від запаморочень, які працюють за різними механізмами.

Вони ефективні, хоча у бензодіазепінів є ризик утворення залежності від препаратів. Якщо напади стають частішими, то, цілком можливо, знадобляться інші ліки для запобігання мігрені. Наприклад, бета-блокатори, якими раніше лікували гіпертонію, трициклічні антидепресанти і протиконвульсійні засоби на зразок топірамату.

Джерело: DailyMail