ГоловнаНовини Здоров'яЯк захистити дитину від простуд навесні

Як захистити дитину від простуд навесні

Як захистити дитину від простуд навесніПравильне харчування та дотримання режиму дня допоможуть дитині не захворіти простудою на початку весни. Таку рекомендацію дала одеський лікар-педіатр Ганна Єськова, завідувачка педіатричним відділенням клініки INTO-SANA.

Малюки до 6 місяців захищені від хвороб імуноглобулінами, які вони отримали під час внутрішньоутробного розвитку. Вироблення власних клітин-захисників у дитячому організмі починається тільки в 6-7 років, а закінчується до періоду статевого дозрівання, тому в цей період діти більш сприйнятливі до інфекцій. Якщо дитина хворіє на ГРВІ частіше 6 разів на рік, застуди проходять довго або з ускладненнями, то потрібна консультація лікаря-імунолога.

Стрес, неправильне харчування, гіповітаміноз, хронічні захворювання знижують дитячий імунітет. Лікар рекомендує всім дітям неспецифічні методи підвищення імунітету-корекція харчування, загартовування, вживання полівітамінних препаратів. А от прийом імуностимулюючих засобів необхідний тільки дітям з імунодефіцитом, підтвердженим аналізами.

Читайте також:  Дівчина розповіла про неприємні наслідки прийому протизаплідних таблеток

У раціоні дитини обов’язково повинні бути овочі, фрукти, соки, кисломолочні продукти, м’ясо (курка, яловичина, кролик, індичка), яйця, супи на нежирних і овочевих бульйонах, каші.

Сон дитини повинен тривати не менше 10 годин. Перед сном небажані гри на комп’ютері, перегляд телевізора, прослуховування голосної музики, щоб сон був спокійним і глибоким.

Загартовування, спорт, прогулянки на свіжому повітрі, комфортний психологічний клімат в сім’ї та суспільстві підвищує ефективність профілактики застуд.