Правильне харчування та дотримання режиму дня допоможуть дитині не захворіти простудою на початку весни. Таку рекомендацію дала одеський лікар-педіатр Ганна Єськова, завідувачка педіатричним відділенням клініки INTO-SANA.

Малюки до 6 місяців захищені від хвороб імуноглобулінами, які вони отримали під час внутрішньоутробного розвитку. Вироблення власних клітин-захисників у дитячому організмі починається тільки в 6-7 років, а закінчується до періоду статевого дозрівання, тому в цей період діти більш сприйнятливі до інфекцій. Якщо дитина хворіє на ГРВІ частіше 6 разів на рік, застуди проходять довго або з ускладненнями, то потрібна консультація лікаря-імунолога.

Стрес, неправильне харчування, гіповітаміноз, хронічні захворювання знижують дитячий імунітет. Лікар рекомендує всім дітям неспецифічні методи підвищення імунітету-корекція харчування, загартовування, вживання полівітамінних препаратів. А от прийом імуностимулюючих засобів необхідний тільки дітям з імунодефіцитом, підтвердженим аналізами.

У раціоні дитини обов’язково повинні бути овочі, фрукти, соки, кисломолочні продукти, м’ясо (курка, яловичина, кролик, індичка), яйця, супи на нежирних і овочевих бульйонах, каші.

Сон дитини повинен тривати не менше 10 годин. Перед сном небажані гри на комп’ютері, перегляд телевізора, прослуховування голосної музики, щоб сон був спокійним і глибоким.

Загартовування, спорт, прогулянки на свіжому повітрі, комфортний психологічний клімат в сім’ї та суспільстві підвищує ефективність профілактики застуд.