Одна з найскладніших особливостей коронавірусу полягає в тому, що багато симптомів – кашель, втома і висока температура – з’являються і при грипі.

Однак грип в більшості випадків пройде за один або два тижні, відзначають лікарі, а хворіти на COVID-19 можна місяць і більше.

Зараз люди знаходяться в стані підвищеної готовності і стежать за будь-якими ознаками застуди. Однак медики попереджають, що важливо в такому випадку не перетворитися на іпохондрика. Кашель, наприклад, є симптомом безлічі захворювань, необов’язково COVID-19, пише BGR.

Спосіб відрізнити кашель при коронавірусі та іншої інфекції назвав лікар Центру передових медичних технологій Нейт Фавіні. Він пояснив, що варто звернути увагу на мокротиння – якщо вона виділяється під час кашлю, то, можливо, він не пов’язаний з COVID-19.

Згідно з кількома дослідженнями, у понад 60% пацієнтів з коронавірусом він був сухим. При цьому 33% людини повідомляли про вологий кашель з виділенням мокротиння, передає BestLife.

Інший лікар, Сара Нараян, додала, що навряд чи симптомом COVID-19 є кашель з хрипом. Він характерний для астми. При цьому, попереджають медики, якщо кашель супроводжується іншими ознаками коронавірусу, слід негайно зробити відповідний тест.