Перші місяці осені – сезон перших спалахів гострих респіраторних захворювань. Дуже важливо підготувати імунітет усієї родини заздалегідь.Лікар-токсиколог Михайло Кутушов розповів як підготувати імунітет та весь організм до холодів саме влітку.

“Серпень–вересень – це час, коли дозріває найбільша кількість фруктів та ягід. Вони містять натуральні вітаміни, якими обов’язково потрібно наповнити свій організм перед холодами – саме це стане запорукою відсутності чи легкого перебігу респіраторних захворювань”, – впевнений медик.

Основні рекомендації доктора Кутушова щодо роботи з організмом та імунною системою влітку:

 • Можна займатися активними видами спорту на свіжому повітрі, що допоможе зміцнити імунітет.
  Особливо корисно для дихальної системи, якщо ви знаходитесь на морі чи лісі. Морське повітря багате на негативні іони, які покращують функцію легень і насичують кров киснем. Лісове повітря багате фітонцидами, вони мають антимікробні властивості та знижують ризик інфекцій дихальних шляхів, знімають запалення та покращують загальний стан дихальної системи.
 • Їжте овочі та фрукти, багаті вітамінами та мінералами:
  Полуниця, малина, чорниця та виноград містять вітамін С та антиоксиданти;
  Яблука та груші багаті харчовими волокнами та вітаміном C;
  В кавуні багато вітамінів C та A;
 • Саме влітку потрібно класти ягоди в шокову заморозку: наповнені сонцем і вітамінами, вони не втратить властивості після шокової заморозки і стануть у пригоді в сезон застуди.
 • Обов’язково насичуйте організм натуральним вітаміном D. Якщо ви мешкаєте в середній смузі Росії, то рекомендовано заповнювати дефіцит вітаміну D додатковими добавками, проте необхідність знизиться, якщо у відпустці ви відвідаєте південні регіони. Опівдні не рекомендовано перебувати на сонці, достатньо вітаміну D організм отримає вранці та ввечері.
 • Щоб організм не отримав стрес від дня, що скорочується восени, рекомендовано в серпні змінювати режим дня: раніше лягати спати і раніше вставати.