Якщо у вас є якась проблема, значить вона вам навіщось потрібна. Приблизно те саме психологи говорять нам про наші залежності, а ми чесно слухаємо.

І продовжуємо перебувати в їхньому приємному і небезпечному полоні. Але що робити, якщо ваша залежність становить небезпеку здоров’ю? Тут уже не до цієї діалектики. Тому щось куріння вже давно визнано в усьому світі однією з головних причин розвитку онкологічних захворювань.

У Всесвітній день відмови від куріння – 31 травня – завідувач лабораторії «Психологія здоров’я» Михайло Хорс повідомив про те, що позбавитися цієї звички набагато простіше, ніж прийнято вважати.

Більше того, назавжди відмовитись від сигарет можна досить швидко.

Курцям він дав 6 дієвих порад, дотримуючись яких ви легко перестанете щодня наражати на ризик своє здоров’я.

1. Просто визнайте – нікотин є справжнім наркотиком
– Зміст фокус, – пояснив психолог. – Зрозумійте, що відмова від куріння – це не боротьба із самим собою. Себе неможливо перемогти. Себе не можна перебороти. Перемагаючи себе, ти програєш. А відмова від куріння – це боротьба не із собою, а із залежністю від цигарок. Перемогти залежність – зробити себе сильнішим.

Читайте також:  Сім спортивних звичок, що руйнують ваше тіло після 50 років

Експерт радить розділити на два стовпці аркуш паперу. Зліва треба написати «Цілі залежності», а праворуч – «Мої цілі».

– Ви побачите, що вони будуть протилежними, – пояснив він. –Зліва – «задишка», праворуч – «легке дихання», зліва – «хвороби», праворуч – «довголіття». Ось побачите, що вже стане простіше. Зрозумійте, що залежність у вас. Але вона – не є ви. Залежність хоче лише шкоди для вашого здоров’я. Ви ж бажаєте для себе користі. Як тільки у вас з’являється бажання «хочу покурити», пам’ятайте, що це бажання – не ваше. Це і є той самий потяг до тютюну. Та сама наркотична ломка.

Читайте також:  Розкрито небезпеку сну тривалістю менше 5 годин

2. Психіку – на апгрейд
Куріння всередині вашої голови має перейти зі статусу норма в протилежний статус – небезпека.

Зі своєї промови для цього треба прибрати такі слова як «курець», «недалечко», «курилка», сигарети. Говоріть свідомо. Замініть усі ці слова на інші.

– «паління» – «отруєння отрутою»;

– “сигарети” – “смердючка, тютюнова соска, отрута”;

– «курець» – «самовбивця»;

3. Куріть по-іншому
Люди, як правило, курять автоматом. Вони поєднують куріння з будь-якими думками та справами. Тому, щоб нарешті кинути палити, треба робити це свідомо. Тобто – зосередитись на самому процесі.

– рахуйте кількість затяжок;

– відчувайте цей жахливий смак;

– не тією рукою, із заплющеними очима;

Спочатку ви куритимете менше сигарет, а потім і зовсім від них відмовтеся.

4. Більше читайте про шкоду куріння та дивіться фільми
У механізмах звикання, як і у формуванні залежності, треба розібратися.

– Просто знайте правду – цигарки не можуть зняти стрес, – пояснив експерт. – Вам все здається. Вони не заспокоюють вас. Навіть навпаки. Як тільки вони потрапляють до вашого організму, через нікотин змінюється біохімія крові. Нікотин створює необхідність у собі самому. Ви ж цю потребу знімаєте ще однією сигаретою. І так – до нескінченності. Та й від куріння зовнішні події не залежать.

Читайте також:  Гастроентеролог розповіла про прості домашні засоби проти печії

5. Не думайте, що все пройде, як по маслу
Зрозумійте, що відмова від куріння – це справжнісінька праця. Адже й інші ваші здобутки вам дісталися насилу, чи не так?

А будь-яка спроба знайти чарівний спосіб тільки засмутить вас – ви відразу здаєтеся. Готовність до випробувань зможе зробити вашу реакцію на подібні спроби спокійнішою.

6. Не тягніть, відмовтеся від тютюну прямо зараз
Все вищеперелічено застосовувати треба протягом 2-3 днів – не більше. Найкращий день для того, щоб кинути – саме сьогодні.