Жодне покоління до нас не залежало від здоров’я мозку, як наше. Як зберегти мозок ефективним до старості, пояснює професор нейробіології Мартін Корт.

Забувати – це важливо

У сучасному складному світі, забуття та фільтрація важливі для тренування мозку, не менше, ніж навчання та запам’ятовування.

“Тільки коли непридатні синапси усуваються, обробка в мозку відбувається безпосередньо і, отже, ефективно”, – пояснює професор нейробіології з Університету Брауншвейга.

Використовуйте мозок

Активність нейронів захищає їх від процесів старіння. Це пов’язано з тим, що нейрони передають електричні та хімічні сигнали, одночасно виділяючи захисні фактори для себе. Тому вчені і люди розумової праці, довше залишаються “при здоровому глузді”.

Гени важливі, але не мають вирішального значення

Ви не вибираєте батьків, не можете оптимізувати свій генофонд, впливати на розвиток в утробі матері або ранньому дитинстві.
“Але мозок дорослої людини можна змінити і, перш за все, навчити”, – говорить професор нейробіології.

Формулювання та представлення цілей – важливо для навчання

“Чим точніше ви моделюєте цілі, уявляєте їх у уяві, тим більше мозок готовий відштовхнути відволікаючі, спокусливі, але короткострокові вигоди”, – пояснює Корт. – Тут допомагають специфічні техніки уяви – ви повинні спробувати представити якомога більш детально, на що схоже досягнення мети. Запитайте себе, як вона зробить вас щасливішим?”.

Уникайте стресів

Якщо виникає відчуття, що ми повинні робити занадто багато справ одночасно, це сприймається мозком як втрата контролю, викликає архаїчні страхи, що активують вісь загрози в мозку. Це витрачає даремно обчислювальні потужності, лобова частка намагається відбити стрес, страх і негативні емоції.

Результат: мозок менш ефективний.