Жити довше допомагає доступний і дешевий продукт – бобові культури. Їх щоденне вживання ефективно запобігає ранній смерті.

Бобові, зокрема, квасоля можуть стати “чарівною таблеткою для продовження життя”. Їх споживання дає ряд ефектів, пов’язаних з поліпшенням важливих для довголіття показників здоров’я і в кінцевому підсумку забезпечує профілактику передчасної смерті, про це пише видання Express.

“Згідно з дослідженням, щоденне споживання квасолі та інших бобових підвищує очікувану тривалість життя. Дешева квасоля ефективно допомагає підтримувати серце здоровим, і це безпосередньо впливає на те, як довго ви будете жити”, – інформує джерело.

За його даними, дослідники вивчали особливості існування довгожителів з Японії, Швеції, Греції та Австралії. Вчені прийшли до висновку, що тривале життя цих людей багато в чому визначене їх любов’ю до бобових, які є популярними продуктами харчування в даних країнах. Японці охоче їдять сою, шведи – коричневі боби і горох, жителі середземноморських областей – сочевицю, нут, білу квасолю.

Читайте також:  Гастроентерологи назвали найбільш шкідливий вид ковбаси

“Було встановлено: ті, хто прожив особливо довго, щодня з’їдали чашку бобів”, – констатує Express.

Що ж робить дешевий продукт ефективним засобом, здатним запобігати ранню смерть? Експерти пояснюють, що бобові є чудовим джерелом білка, вітамінів, мінералів, складних вуглеводів, при цьому містять дуже мало жиру і практично позбавлені солі.

Крім того, їх споживання захищає від зайвої ваги, ожиріння, надлишкового вмісту холестерину в кровоносних судинах. Все це-завдяки їх високій концентрації клітковини.

“Взяти квасолю: вона в основному складається з волокон, що знижують рівень холестерину, що дуже корисно для серцевого м’яза. Здорове серце, достатня кількість клітковини і білка – цей комплекс ефективно допомагає жити довше”, – стверджують експерти.

Читайте також:  Популярний вегетаріанський продукт підвищує ризик деменції

Вони апелюють до відомостей, отриманих у проекті Національної медичної бібліотеки, автори якого аналізували вплив бобових продуктів на показники виживаності у літніх людей. В результаті вчені постулювали: збільшення їх добового споживання на 20 грамів корелювало зі зниженням ризику смертності на 7-8%.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News