ГоловнаНовини Здоров'яЧому спати в прохолодній кімнаті корисно для здоров’я

Чому спати в прохолодній кімнаті корисно для здоров’я

Хочете спати краще і вранці відчувати себе бадьоріше? Ми знаємо, як цього домогтися!

Сон на спині

Нарешті вчені довели і це: спати краще в кімнаті, де температура варіюється від 15 до 20 градусів за Цельсієм. Прохолодно? Можливо. Зате корисно, стверджує у своїй статті доктор Крістофер Вінтер, медичний директор Центру неврології і сну в Шарлоттсвіллі (США).

При температурі вище 24 або нижче 10 градусів сон людини буде неспокійним. Чому це взагалі має значення?

Справа в тому, що температура тіла людини уві сні знижується, досягаючи найнижчих значень до 5 ранку. Тому більш холодне повітря в кімнаті сприяє міцному сну, каже Вінтер.

Читайте також:  Чому вітамін B12 є одним з найбільш потрібних організму і як його отримати?

Ось головні аргументи ЗА прохолоду в спальні:

Більш спокійний сон

Дослідження, проведені в Університеті Південної Австралії, показали, що деякі форми безсоння викликані поганим регулюванням температури тіла. Якщо ви насилу засинаєте, більш холодне повітря допоможе організму охолонути, щоб досягти рівня глибокого, добре відновлюючого сну.

Збереження молодості

Сон в приміщенні, де температура перевищує 20 градусів Цельсія, ускладнює вироблення мелатоніну — головного антивікового гормону.

Зниження ваги

Доктор Наташа Тернер заявляє, що зниження температури тіла сприяє зменшенню рівня гормону стресу кортизолу в організмі. Якщо ж людина не висипається, стрес накопичується, а боряться з ним часто не найздоровішими методами.

Читайте також:  Сомнолог назвала наслідки недосипу для людини

Знижується ризик розвитку метаболічних захворювань

Вчені вважають, що регулярний сон при температурі не вище 18 градусів знижує ризик розвитку діабету. Учасники досліджень не тільки спалювали уві сні більше калорій, але і подвоювали кількість бурого жиру, що перешкоджає ожирінню.

Джерело: goodhousekeeping.com

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News