У клітинах печінки, як і в інших клітинах людського організму, може утворюватися жир. Його наявність є нормальним явищем. Однак коли його стає занадто багато – це може перешкодити нормальному функціонуванню органу.

Як відзначають експерти Національних інститутів охорони здоров’я (National Institutes of Health, NIH) у своєму щомісячному бюлетені, жирова хвороба печінки стає все більш поширеним явищем. І часто вона протікає безсимптомно. Якщо є симптоми, вони можуть включати втому, а також дискомфорт у верхній правій частині живота.

Імовірність її розвитку може підвищитися через певні стани здоров’я, причин, пов’язаних з генами, раціону. Люди з ожирінням або діабетом 2 типу схильні до більшого ризику неалкогольної жирової хвороби печінки. Також, за словами доктора медицини Меттью Кейва з Університету Луїсвілля (University of Louisville) в США, професора і фахівця з печінки, певну роль у розвитку хвороби може грати хімічне забруднення.

Кілька років тому група вчених під керівництвом Кейва виявила високий рівень захворюваності серед робітників хімічного заводу. Всі вони працювали з хімічною речовиною під назвою вінілхлорид. Воно в основному використовується для виробництва ПВХ в пластмасових виробах.

Дія хімічних речовин може посилювати негативний вплив інших факторів. “Припустимо, ви неправильно харчуєтеся і піддаєтеся хімічному впливу. Хімічна речовина може погіршити наслідки харчування”, – пояснює вчений.

У профілактиці захворювання велика роль відводиться зміні способу життя. Серед порад, які дають лікарі:

  • зниження ваги і контроль за ним в принципі;
  • контроль раціону;
  • обмеження вживання алкоголю.

Печінка має неймовірну здатність до самовідновлення, але якщо починається рубцювання тканини, то повернути первісний вигляд цієї частини органу вже не вийде.