Є прості способи, які допоможуть підтримати імунітет. Один з них – проста і популярна спеція, яка напевно є на вашій кухні.

У ситуації пандемії як ніколи раніше важливо піклуватися про свій імунітет. Для цього необхідно правильно харчуватися, пити більше води, провітрювати приміщення і побільше рухатися. Дієтологи ж вважають, що в справі зміцнення імунітету одним їх найкорисніших напоїв є чай з куркумою. При цьому найбільш важливим тут є куркумін – активна речовина куркуми.

Згідно ряду досліджень, він здатний захистити легені від фіброзу, викликаного опроміненням, хіміотерапією та іншими токсинами. Що особливо актуально в зв’язку з поширенням коронавірусу. Крім того, куркумін знижує рівень шкідливого холестерину, уповільнює виникнення тромбів в крові. Він блокує виробництво запальних речовин (простагландинів II серії). Також куркума допомагає запобігти і полегшити атеросклероз.

Фахівці запевняють, що здатність куркуміну пригнічувати запалення робить його ефективним засобом для полегшення симптомів хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), гострого респіраторного дистрес-синдрому, алергічної астми і навіть раку легенів. Крім того, нові дослідження куркуміну дозволили виявити його антиоксидантні властивості, а також імуномодулюючу і гепатопротекторну дію, здатність покращувати ліпідний склад крові, регулювати метаболізм глюкози і жовчоутворення.

Також, куркумін виводить шлаки і токсини з печінки, допомагає при отруєннях хімікатами. При цьому не варто забувати, що ефект є накопичувальним, тому вживати його в їжу необхідно регулярно.