Поживні речовини є життєво важливими для людини. Дослідження 2017 року показало, що 31% жителів США наражався на ризик анемії або дефіциту хоча б одного вітаміну.

Через зневоднення та недостатнє харчування можна зіткнутися з інфекціями, слабкістю в м’язах, сплутаністю свідомості та ін. Ось як зрозуміти, що ви повинні отримувати більше поживних речовин.

Якщо ви недоїдатимете, відмовлятиметься від пиття і при цьому багато тренуватиметеся, то це все може призвести до серйозних наслідків для здоров’я. Дефіцит тих чи інших поживних речовин може виникнути з різних причин, у тому числі через зневоднення, незбалансоване харчування, відмовитися від певних груп продуктів.

Нашому тілу життєво необхідно отримувати дві категорії поживних речовин. Це мікроелементи та макроелементи. Особливо важливі вітаміни А, D, Е та К; меншою мірою – вітаміни групи В, вітамін С. Найважливішими для здоров’я мінералами вважаються цинк, магній, залізо.

З макроелементів обов’язковими життя вважаються вуглеводи, білок, жир.

З ранніх ознак нестачі поживних речовин фахівці виділяють такі. Це сплутаність свідомості чи проблеми з концентрацією, слабкість, зменшення витривалості. Якщо ви хворіли довше, ніж зазвичай, це теж може вказувати на дефіцит поживних речовин в організмі.

Найчастіше, за словами дієтолога Трісти Бест, виникає дратівливість, хронічна втома, туман у голові, з’являється суха або потріскана шкіра, часте відчуття холоду, почуття слабкості, біль у м’язах, поганий настрій.

Джерело: Eat This, Not That!