Як розповів професор університетського медцентру Геттінгена (Німеччина) Томас Фукс, є люди, яким стає погано після вживання буквально однієї-двох порцій спиртного. Проблема, швидше за все, в алергічній реакції на алкогольний напій, а точніше сказати, на компоненти, що містяться в ньому.

Якщо після декількох ковтків вина або іншого алкоголю відчувається сильне серцебиття і червоніє обличчя, потрібно насторожитися. Особливо якщо на наступний день після застілля людина, яка випила зовсім небагато, відчуває себе розбитою і відчуває всі ознаки похмілля.

За словами професора, безпосередньо на алкоголь алергія буває, але дуже рідко. Набагато частіше є проблема з розщепленням гістаміну. Ця речовина зустрічається, наприклад, у великій кількості в червоних винах.

Читайте також:  Життя у маленькій квартирі може погано впливати на здоров'я

– Також стан таких людей погіршується після вживання гістаміновмісних продуктів — ковбас, рибних консервів, деяких видів сиру. Один з характерних симптомів проблеми з розщепленням гістаміну — закладеність носа, — зазначив експерт.

Деякі люди реагують на сульфіти, які зустрічаються в білому і червоному винах, а також на що міститься в пиві хміль. При цьому спиртна складова може посилювати алергічну реакцію.

При істинної алкогольної алергії навіть невелика кількість випитого здатне викликати симптоми аж до анафілактичного шоку.

Крім того, потрібно пам’ятати, що міцні алкогольні напої можуть провокувати алергічну реакцію на продукти, які раніше людина могла їсти без наслідків. Справа в тому, що спиртне підвищує здатність травної системи засвоювати надходять в організм речовини. Один із прикладів – часто зустрічається алергія на м’ясо птиці, яким людина закушувала алкогольні напої.

Читайте також:  Чому влітку може сильно випадати волосся