Кожна людина народжується зі своєю групою крові, яка визначається типом антигенів на поверхні еритроцитів. Більшість з нас не замислюється про це, але вчені виявили, що група крові може впливати на ризик розвитку серйозних захворювань.

Злоякісні пухлини

У дослідженні, опублікованому в цьому році в журналі BMC Cancer, вчені з’ясували, що у людей з групою крові AB (IV) ймовірність розвитку раку стравоходу на 34% вище, ніж у людей з групою крові О (I). Крім того, у носіїв четвертої групи крові ризик розвитку раку шлунка більше на 44%, а у людей з кров’ю групи А (II) він вище на 37%. Вчені поки точно не знають, чим обумовлена така залежність, і планують провести додаткові дослідження.

Серцеві захворювання

У носіїв всіх груп крові, крім O (тобто A – II, B-III і AB-IV), підвищений ризик розвитку хвороб серця. Наприклад, опубліковане в журналі Arteriosclerosis, Thrombosis, and Vascular Biology дослідження показало, що у людей з II і III групами крові на 51% частіше з’являються тромби у венах і на 47% частіше – в легенях.

Недоумство

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Neurology, у людей з кров’ю AB (IV) на 82% частіше розвиваються проблеми з мисленням і пам’яттю, які можуть привести до деменції.

Коронавірус

Дослідження, про результати якого вчені повідомили в журналі Annals of Internal Medicine, показало, що у людей з групою крові O (I) може бути нижче ризик зараження коронавірусом (на 12%) і розвитку важкої форми хвороби (на 13%).