Біг спалює більше калорій, ніж будь-яке інше фізичне навантаження. Недаремно дівчата вибирають кардіотренування і бігові доріжки. Ризик хронічних захворювань, таких як діабет і інсульт, теж зменшується.

Як ми адаптуємося

У новому дослідженні Ліверпульського університету ім. Джона Мурса, опублікованому в журналі “Прикладна фізіологія”, наводяться дані нещодавнього дослідження. Для експерименту бігунів з різним рівнем підготовки розділили на дві групи: одна регулярно пробігала понад 30 миль, а інша менше 10 миль на тиждень.

У добровольців, що пробігли на чотирьох різних швидкостях від 5 до 12 миль на годину, виміряли рельєфність м’язів з використанням комбінації електроміографії (ЕМГ) – метод, який дає можливість оцінити функціональний стан м’язових тканин, нервів і нервово-м’язової передачі шляхом реєстрації біопотенціалу м’язів у спокої і стані напруги. Також проаналізували відео 3D-камери, що використовувалася під час руху, і дані платформи, вимірюючої силу під час поштовху – контакту стопи з землею.

Читайте також:   Поради від тренера щодо набору маси

Користь регулярних тренувань

Виявилося, зміни в нервово-м’язовому апараті бігунів на 30 миль поліпшили їх експлуатаційний коефіцієнт корисної дії. Отже, чим довше бігаєш, тим еластичнішими стають твої м’язи. Здавалося б, нічого нового вчені нам не розповіли, але головний меседж отримано.

Бігові тренування підвищують еластичність м’язів і сухожилків ніг, що відіграє важливу роль у досягненні високих результатів у забігах і марафонах.

Як не дивно, до цих пір, було проведено не так багато наукових досліджень щодо ефективності бігових тренувань.

Експеримент показав і те, що підготовка до забігів на довгі дистанції не тільки покращує фізичну форму і змінює стиль бігу, але і його якість. Чим більша дистанція, тим ефективніша ваша пробіжка.

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу

Джерело: Independent.co.uk