Цвітна капуста насичена поживними речовинами, має протизапальну дію, антивікові властивості і ряд інших переваг.

Цвітна капуста поживна

Одна чашка цвітної капусти (сирої) забезпечує понад 75% денного мінімального рівня вітаміну С. Вітамін К цвітної капусти (20% від денної норми на чашку) необхідний для формування кісток, а дефіцит пов’язаний з підвищеним ризиком переломів. Холін, що становить приблизно 10% від денної норми на чашку, грає роль у функціях пам’яті, навчання і м’язових рухах. Цвітна капуста також забезпечує організм іншими необхідними поживними речовинами, включаючи вітаміни групи В, фосфор, марганець, магній і калій.

Цвітна капуста бореться з заповненням

Відомо, що біологічно активні речовини, що містяться в цвітній капусті, зменшують запалення. Овоч багатий антиоксидантами, в тому числі типами, відомими для протидії окислювальному стресу.

Читайте також:  Надмірний прийом мелатоніну може спричинити 4 проблеми зі здоров'ям

Бореться зі старінням

Деякі дослідження показують, що природні речовини в цвітній капусті, такі як сульфорафан, що можуть впливати на гени таким чином, що уповільнюють біохімічний процес старіння. Було також показано, що сполуки цвітної капусти захищають функції мозку і нервової системи і уповільнюють пов’язане з віком зниження когнітивних функцій.

Цвітна капуста допомагає в детоксикації

Природні сполуки цвітної капусти беруть участь в детоксикації.

“Багатьом лікарям не подобається слово «детокс», тому що воно часто надмірно перебільшене. Але детоксикація, по суті, означає допомогу в дезактивації потенційно шкідливих хімічних речовин або їх більш швидке виведення з організму”, – пише видання Health.

Читайте також:  Ендокринолог перерахувала захворювання, які провокують безпричинну втрату ваги

Багата клітковиною

Цвітна капуста містить 12 грам на середню порцію. Вона підтримує травне здоров’я, сприяє регулярності випорожнення кишечника і живить корисні бактерії, пов’язані з протизапальною дією, імунітетом і настроєм.