У сезон активного сонця багато хто користується захисними кремами. Але ультрафіолетове випромінювання становить небезпеку не тільки для шкіри, але і для очей, і не обов’язково винятково влітку.

“Ультрафіолетове випромінювання може пошкодити поверхневі тканини ока, а також рогівку та кришталик”, – попереджає офтальмолог, доктор медичних наук Майкл Кутріб. Занадто сильна дія УФ-випромінювання підвищує ризик деяких захворювань очей та виникнення інших проблем. Багато хто з них можна уникнути, надягаючи сонцезахисні окуляри.

Катаракта та рак

Катаракта та рак очей нерідко розвиваються роками. І щоразу, перебуваючи на сонці без захисту очей, ви збільшуєте ризик серйозного захворювання.

Птеригіум

Аномальний ріст слизової оболонки ока може спостерігатися навіть у підлітків та молодих людей. Ультрафіолет є одним із факторів, що провокують. Серфери, лижники, рибалки, фермери та інші люди, які проводять довгі години на сонці, наражаються на підвищений ризик.

Фотокератит (снігова сліпота)

Цей болісний стан очей може призвести до тимчасової втрати зору. Фотокератит здатний розвинутися внаслідок опіків кон’юнктиви та рогової оболонки ока ультрафіолетовими променями сонця, що відбиваються від снігу, льоду, піску чи води.

Як захистити очі від ультрафіолету

  • Носіть сонячні окуляри. Купуючи їх, вибирайте ті, які забезпечують 100% захист від ультрафіолетового випромінювання та блокують як промені UVA, так і UVB-спектри.
  • Влітку також носіть капелюх. Найкраще крислату.
  • Особливо важливо носити головні убори та сонцезахисні окуляри дітям, попереджають фахівці Американської академії офтальмології (ААТ).
  • Ніколи не дивіться прямо на сонце. Це може пошкодити сітківку ока.
  • Уникайте соляріїв. Їхні лампи представляють такий самий ризик для очей і шкіри, як і ультрафіолетове випромінювання на вулиці.