Людям зі слабким серцем часто рекомендують знизити вживання солі. Але досі за цією рекомендацією не було майже жодних наукових доказів.

Вивченням цього питання взялися вчені з Університету Альберти (Канада).

Результати великого рандомізованого клінічного дослідження представили на черговій сесії Американського коледжу кардіологів. Також їхню роботу було опубліковано в журналі The Lancet.

Дослідники спостерігали за 806 пацієнтами у 26 медичних центрах Канади, США, Колумбії, Чилі, Мексики та Нової Зеландії. Усі вони страждали від серцевої недостатності. Половина учасників отримала рекомендації щодо харчування, як зменшити вживання солі з їжею.

Цільове вживання натрію становило 1500 мг на день (приблизно дві третини чайної ложки солі). До дослідження пацієнти вживали в середньому 2217 мг натрію на день або трохи менше чайної ложки солі. Ті, хто отримав рекомендації щодо харчування, як показали результати дослідження, згодом споживали в середньому 1658 мг натрію на день. Друга половина учасників дослідження – 2072 мг. Такі дані було отримано за рік.

Вчені порівняли показники смертності від усіх причин, госпіталізацій із серцево-судинних захворювань та візитів у відділення невідкладної допомоги при серцево-судинних захворюваннях в обох групах. Статистично значущої різниці вони не виявили.

Однак у групи, що вживала меншу кількість натрію, відзначалося стійке поліпшення оцінки загальної якості життя. Також вчені виявили у них зменшення таких симптомів, як набряки, втома та кашель, пише ScienceAlert.

“Ми не можемо дати загальну рекомендацію всім пацієнтам і сказати, що обмеження споживання натрію знизить ваші шанси або померти, або опинитися в лікарні. Але я можу з упевненістю сказати, що це може покращити якість життя загалом”, – каже провідний автор дослідження, професор факультету медицини та стоматології Університету Альберти Джастін Езековіц.