Заповнити нестачу заліза в організмі — не таке просте завдання. Потрібно врахувати безліч факторів, що впливають один на одного.

В яких продуктах шукати залізо? Справа в тому, що потрібно не тільки правильно підібрати продукти, але ще й правильно вживати їх.

Залізо – один із найважливіших мікроелементів, необхідний для повноцінного функціонування організму. Його недолік призводить до анемії – серйозного захворювання з безліччю неприємних наслідків як для організму, так і для життя в цілому.

Наш організм постійно витрачає залізо, але при цьому сам не синтезує його. Отже, запаси треба поповнювати ззовні. Інакше високий ризик розвитку залізодефіцитної анемії.

В ідеалі всі прийоми їжі повинні включати залізовмісні продукти.

Для отримання гемового заліза додаємо в меню тваринні продукти (залізо кишечник добре засвоює). Негемове залізо міститься у рослинних продуктах і засвоюється гірше.

Віддавайте перевагу червоному м’ясу, морепродуктам, гречці, сочевиці, вівсянці, а також субпродуктам (печінка). Ці продукти багаті на залізо.

Щоб зберегти залізо у продуктах, важливо правильно готувати їх перед вживанням. Вибирайте приготування на пару, гасіння страв, також можна запікати м’ясо.

Така термічна обробка сприяє максимальному засвоєнню заліза, що благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.