Деякі продукти не можна розігрівати в мікрохвильовці через певні ризики для здоров’я і безпеки людей – в їх ряду молоко, картопля, яйця, рис та інші.

Варені яйця. Можливо, дехто вже на особистому сумному досвіді знає: спроба розігріти варене яйце призводить до його вибуху, неважливо, очищене воно від шкаралупи чи ні. Це відбувається через те, що волога всередині продукту випаровується, а пар, котрий накопичився створює сильний тиск. Щоб розігріти яйце таким способом і не постраждати, його слід порізати на шматочки.

Рис. Агентство з харчових стандартів США попереджає: вживання розігрітого в мікрохвильовці рису може викликати харчове отруєння. Експерти констатують, що цей продукт слід вживати тільки свіжим, після його приготування. Рис, що піддається розігріву після охолодження в умовах кімнатної температури, часто стає притулком бактерій Bacillus cereus, здатних виробляти токсичні спори і стійких до високих температур.

Листові зелені овочі, буряк. Згідно з наявними даними, розігрівати ці продукти в мікрохвильовці не можна, оскільки нітрати (натуральні природні сполуки, не плутати з добривами), які містяться в них здатні трансформуватися в нітрозаміни, що володіють канцерогенним ефектом. Якщо і піддавати їх тепловій обробці, то тільки шляхом варіння в каструлі або використовуючи духовку.

Перець чилі. Будучи розігрітим в мікрохвильовій печі, він починає вивільняти капсаїцин – натуральну пекучу речовину. Це загрожує роздратуванням очей, горла, слизових, в тому числі сильним, здатним викликати опіки.

Картопля. Як і рис, її найкраще вживати свіжозвареною, а не приготованою і потім довго остигаючою. В обстановці кімнатної температури вона “окупується” бактеріями Clostridium botulinum, які можуть зберігатися навіть після мікрохвильової печі. Крім того, повторний нагрів картоплі сприяє розпаду крохмалю – його вживання загрожує відкладенням жирів в проблемних зонах.

Заморожене м’ясо. Японські дослідники виявили, що м’ясо, що знаходилося в мікрохвильовці більше 6 хвилин, позбавляється половини вітаміну B12, що міститься в ньому. До того ж в м’ясі починають активно розмножуватися бактерії – якщо не почати його готувати відразу ж, вийнявши з печі, воно виявиться занадто багатим джерелом небезпечних мікробів.

Заморожені фрукти. Їх ні в якому разі не можна розморожувати, використовуючи мікрохвильову піч. Такий спосіб термообробки веде до того, що їх речовини глюкозид і галактозид набувають властивості канцерогенів по відношенню до людського організму.