Шведські вчені після нового дослідження запропонували вважати цукровий діабет комплексом порушень кількох типів. На їхню думку, діабет можна розділити на п’ять типів: один аутоімунний і чотири «придбаних».

Досі цукровий діабет ділили на два типи: при першому типі організм людини з народження виявляється не здатний синтезувати інсулін, при другому типі порушення інсулінового виробництва розвивається як наслідок нехтування здоровим правилами харчування та способу життя. Автори нової типології наполягають, що діабет поділяється на п’ять типів, які мають відмінності один від одного.

За даними РІА 57, вчені об’єднали в одне діабет першого типу і аутоімунні форми діабету з пізнім початком, – цей тип запропоновано називати «важким аутоімунним діабет». Діабет другого типу вони розділили на кілька підгруп.

Перша підгрупа – «важкий діабет». За словами вчених, для людей, які страждають цим різновидом діабету, характерні низький індекс маси тіла, нестача інсуліну і ранній початок хвороби, а також діабетична ретинопатія – ураження судин сітківки очного яблука.

Друга підгрупа – це «важкий інсулінорезистентний діабет», розвиток якого пов’язаний з ожирінням. Для пацієнтів цієї підгрупи типові відсутність реакції клітин на інсулін, високий ризик хвороб печінки і нирок.

Третя і четверта підгрупи – це пацієнти з відносно легкою формою захворювання: «легкий діабет, пов’язаним з ожирінням» і «легкий діабет, пов’язаний з віком». В основному сюди входять літні люди.

На думку авторів дослідження, всі п’ять типів діабету вимагають різного лікування.

На користь їх висновків свідчать результати аналізу даних про хвороби 15 тисяч дорослих пацієнтів зі Швеції і Фінляндії, у яких був діагностований діабет як першого, так і другого типів.

Джерело: MedikForum