Цього року сплеск захворюваності на грип, коронавірус і ГРВІ почався раніше звичайного. Однак інфекціоністи та імунологи відзначають, що така тенденція є очікуваною, оскільки з настанням осені та початком нового навчального року в країні завжди збільшується кількість хворих на сезонні інфекції.

Проте підготувати організм до сезону грипу та застуд необхідно заздалегідь. Насамперед варто задуматися про вітаміни. У період холодів у раціоні має бути якомога більше свіжих овочів і фруктів.

Лікарі рекомендують їсти більше цитрусових, ківі та солодкого перцю. У цих продуктах міститься вітамін С, необхідний зміцнення імунітету. У щоденному меню має бути і вітамін В. Він міститься в рибі, м’ясі, молочних продуктах, зернових та яйцях. З його допомогою можна покращити стан шкіри та нервової системи.

Ще один важливий компонент для нормальної роботи імунітету – залізо. При його дефіциті клітини гірше постачаються киснем, звідси виникають швидка стомлюваність, слабкість, запаморочення та блідість. Залізо міститься у м’ясі, печінці, морепродуктах, яблуках та яйцях.

Для покращення мікрофлори кишечника підійдуть кисломолочні продукти. Захисний бар’єр формується саме у кишечнику. Його мікрофлора відіграє важливу роль у імунному захисті всього організму. Тому день краще починати з сиру чи молочної каші.

А ось жирну і важку їжу краще виключити, незважаючи на те, що саме в холод таких страв хочеться найбільше. Восени в раціоні має бути більше цільнозернових каш, сухофруктів і дієтичних видів м’яса. Вони багаті калієм, магнієм та йодом.

Для максимального захисту не слід забувати і про профілактику вірусних захворювань. Йдеться не лише про щорічну вакцинацію, а й про спосіб життя. Організму потрібно забезпечити якісний відпочинок та режим харчування. Ідеально, якщо ви встигаєте снідати у проміжку між 7 та 9 годинами ранку, обідати – між 15 та 16 годинами, а вечеряєте не пізніше, ніж за 3 години до сну. Причому останній прийом їжі має бути легким.

Також не варто нехтувати особистою гігієною та прогулянками на свіжому повітрі.