Постійне бажання вгамувати голод може говорити про кілька небезпечних захворювань, попередив лікар-дієтолог, нутриціолог Євген Арзамасцев. Це супроводжується постійним бажанням щось з’їсти.

Наприклад, при інсулінорезистентності або розвитку цукрового діабету клітини не отримують достатнього харчування та організм постійно потребує їжі, розповів Арзамасцев. “Все, що людина вживає, в основному йде в запас у вигляді жирової тканини, а не повністю надходить у клітини, і людина набирає вагу”, – пояснив лікар.

Крім того, за його словами, людині хочеться більше їсти при порушенні секреторної функції шлунково-кишкового тракту. «Як правило, це підвищена кислотність шлунка, що супроводжується виразкою, гастритом. Людина в цьому випадку теж може набирати вагу», – попередив фахівець.

Також причинами підвищеного апетиту Арзамасцев назвав порушення у роботі щитовидної залози, стрес та недотримання балансу споживання білків, жирів та вуглеводів. «Якщо людина, наприклад, переважно їсть якусь вуглеводну їжу і виключає білки з раціону, то її може постійно тягнути на їжу. Так організм намагається отримати те, чого йому не вистачає», – сказав він.