Які продукти руйнують зубну емаль і чи можна її відновити, розповів кандидат медичних наук, стоматолог Дмитро Смирнов.

Газовані напої. Вони містять в собі шкідливий цукор, який підживлює мікрофлору, що руйнує емаль.

Молочні каші. Корисні в цілому, каші являють собою в’язку субстанцію, яка легко зміцнює зуби. Її залишки можуть активно живити каріозну флору.

Ікра і яйце некруто. Непросмажений жовток також можна віднести до в’язких продуктів, які утворюють на зубах плівку, що викликає небажані процеси. «Прилипнути» до емалі здатна і ікра.

Солодощі та жувальна гумка. Липкі іриски, карамель, льодяники, шоколад, цукрова вата, жувальні гумки – вороги зубної емалі.

Читайте також:  Лікар пояснив, коли не потрібно лікувати нежить

Сухофрукти. Чорнослив і курага можуть приклеїтися до емалі, забитися між зубів, що призводить до неприємних наслідків.

Кислі фрукти, наприклад, такі як ананаси, апельсини (і соки з них), руйнують тверді тканини зуба. Після вживання фрешів і кислих фруктів слід прополоскати рот.

Як радить лікар, якщо ви з’їли що-небудь з цього «забороненого списку», потрібно почистити зуби або як мінімум прополоскати рот, але ні в якому разі не колупатися зубочистками.

Сучасна фармацевтика пропонує ряд засобів для зміцнення емалі, проте потрібно розуміти, що її відновлення не відбувається. Максимум, чого можна домогтися, – це створити якусь герметичну середу навколо зуба, його зовнішній мінімальний захист.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News