Група вчених з Індії під керівництвом доктора Аніла Арори оприлюднили рекомендації про те, як захистити себе від появи раку печінки. Медики заявили, що профілактика даного захворювання зводиться до простих дій.

Зібравши групу з 140 осіб, яким було діагностовано рак печінки, фахівці уважно вивчили причини його виникнення. Проведений ними аналіз показав: у 39% добровольців причиною раку печінки став гепатит В. При цьому дослідники констатували: рак печінки, що розвивається як наслідок захворюваності на гепатит В, має поганий прогноз виживання – менше 16 місяців.

Що стосується інших причин, що ведуть до раку печінки, то у 22% пацієнтів з цим діагнозом з виникненням онкологічної недуги було пов’язано вживання алкоголю. В інших випадках встановити точний фактор виявилося проблематичним, але вчені відзначили: серед таких пацієнтів виявилося багато страждали на цукровий діабет і гепатит С. Зазначимо, що зараження гепатитом С може відбутися при внутрішньовенних ін’єкціях, при застосуванні використаних шприців і навіть при пірсингу.

Автори роботи нагадали, що гепатит часто протікає безсимптомно, і близько 60% інфікованих гепатитом людей не знають про своє захворювання, поки у них не з’являться симптоми цирозу або раку печінки, які піддаються діагностиці.

«Дотримуючись лише трьох правил, ви зменшите ризик розвитку раку печінки – ці правила такі: не зловживайте алкоголем, уникайте незахищених статевих контактів, обов’язково вакцинуйтеся проти гепатиту В», – заявили дослідники.

Рак печінки – один з найпоширеніших видів раку, який діагностується, як правило, вже на пізньому терміні, тому для багатьох це захворювання стає смертельним. На першій стадії пухлина настільки мала, що вона практично не діагностується і не має специфічних симптомів. Максимум, що може бути у людини – це слабкість і стомлюваність.

Серед інших симптомів раку печінки лікарі виділяють незрозумілу втрату апетиту і, відповідно, ваги, поява жовтяниці, збільшення розмірів живота, відчуття нудоти і блювання, а також темне забарвлення сечі.

Джерело: МедікФорум