Вчені з Університету Міннесоти спростували поширене уявлення про те, що ракові клітини віддають перевагу жорсткому середовищу для свого поділу. Виявляється, у цьому питанні вони обирають золоту середину.

Раковими стають звичайні клітини, які мутують та починає неконтрольовано ділитися. Але в яких зонах тих чи інших органів це відбувається? Американські вчені пролили нове світло на процеси розвитку раку.

Попередні дослідження показували, що клітини раку відчувають жорсткість середовища, в якому вони знаходяться, включаючи тверді кістки, м’язи і навіть м’які жирові тканини. І ось тепер встановлено, що ракові клітини прагнуть золотої середини за рівнем жорсткості – їм подобаються не надто тверді, але й не надто м’які середовища, де вони можуть швидко рухатися.

Читайте також:  Хворе серце: какао нормалізує тиск та знижує ризик

Жорсткість цього середовища впливає швидкість руху клітин, і навіть на напрямок їх руху. Поширена думка про те, що злоякісні новоутворення тяжіють до жорсткішого середовища, тепер спростовано. Отримані висновки кидають виклик усім існуючим уявленням з цього питання. Вчені довели, що ракові клітини зовсім не завжди рухаються тільки до більш жорсткого середовища. Дослідники розробили математичну модель, яка за допомогою експериментів продемонструвала, що злоякісні клітини здатні рухатися і у бік м’якшого середовища.

Автори дослідження проаналізували клітини пухлин молочної залози та мозку, поміщаючи їх у різні середовища, щоб побачити, де вони будуть накопичуватися. На наступному етапі вчені планують розробити стимулятор, який покаже, як клітини проходять через усю пухлину. Це дозволить краще вгадувати їхні рухи залежно від довкілля.

Читайте також:  Дощова погода може негативно впливати на здоров'я та самопочуття