Жарознижуючі засоби у вигляді розчинних порошків швидкої дії можуть бути дуже небезпечні, зокрема, вони загрожують клітинній цілісності організму. Про те, який удар завдають жарознижуючі засоби по внутрішніх органах, розповіла лікар Вікторія Савицька.

Савицька констатувала, що на початку захворювання на грип підвищення температури є свідченням того, імунні клітини вступили в боротьбу зі збудником хвороби. Жарознижуючих засобів у перші дні захворювання приймати абсолютно не потрібно – прагнення збивати температуру на цій стадії нездужання, навпаки, може бути небезпечно, так як лише заважає імунітету.

Лікар вважає більш правильним в даному випадку випити відвар шипшини з ложкою малинового варення і після цього поспати протягом декількох годин. Таким чином, потрібно обходитися без жарознижуючих лікарських засобів і не збивати температуру в перші 3 дні від початку прояву симптомів, підкреслила Савицька.

«Розчинні порошки наносять величезний удар по внутрішнім органом і можуть спровокувати розвиток цілого ряду недуг», – зауважила медпрацівник.

За словами експерта, жарознижуючі засоби у вигляді гарячих напоїв негативно впливають на роботу нирок, підшлункової залози, печінки. У дітей вони можуть провокувати і більш значні ускладнення.

Кращий спосіб початку лікування – це відпочинок в ліжку і питво, додала експерт. Медик порадила пити більше теплої мінеральної води, додаючи в неї часточки лимона, або теплі фруктові чаї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ІБУПРОФЕН: 4 СЕРЙОЗНИХ ПРЕТЕНЗІЇ