Нове широкомасштабне дослідження виявило користь від регулярної порції вина у зрілому віці для профілактики серцевих захворювань, інсульту та діабету.

Автори дослідження (фахівці Медичної школи Вашингтонського університету) виявили користь від келиха вина для людей віком понад 40 років. Вчені дійшли висновку, що представникам молодих поколінь вживати алкоголь не слід через можливі ризики для здоров’я, – тоді як помірні дози вина в пору зрілості, навпаки, будуть доречними. Їхній вердикт:

«Молоді люди не повинні пити, але людям віком понад 40 років безпечно випивати щодня келих вина за своє здоров’я. Фактично це навіть може допомогти запобігти серцевим захворюванням, інсульту і діабету».

Старший автор проекту, професор Еммануела Гакіду, розповіла, що фахівцями аналізувався ризик вживання алкоголю у співвідношенні із 22 негативними наслідками для здоров’я, включаючи травми, серцево-судинні захворювання, рак. Дослідники змогли оцінити, скільки алкоголю може випити людина, перш ніж він зазнає надмірного ризику для свого здоров’я порівняно з тим, хто не вживає алкоголю.

Вони виявили, що в міру прожитих років кількість алкоголю, яку люди можуть дозволити собі без шкоди здоров’ю, підвищується. Якщо людина після 40 років обмежується невеликими порціями спиртного, ризик деяких станів, поширених у літньому віці, таких як ішемічна хвороба серця та діабет, і зовсім починає зменшуватися. На думку вчених, один келих вина або навіть два у зрілому віці можуть бути цілком корисними.

Що стосується осіб, молодших 40 років, то для чоловіків безпечною дозою алкоголю може вважатися зовсім невелика порція – лише дві чайні ложки вина на день (приблизно 10 мл). Жінки до 40 років можуть без побоювань за здоров’я дозволити собі дві столові ложки вина за день, заявили науковці.