Експерти розповіли, чому ускладнення грипу можуть бути небезпечні для життя. За словами експертів, причиною смерті зазвичай є несвоєчасне звернення за медичною допомогою або відмова від лікування.

Грип – єдина гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), яка тягне за собою по-справжньому серйозні проблеми.

– А ускладнення ці виникають дуже часто. Найчастіше ускладнення грипу носять відстрочений характер, проявляються через деякий час, коли людина вже забула про перенесену інфекцію, — відзначають експерти.

Найчастіше зустрічаються ускладнення з боку дихальної системи, органів серцево-судинної системи і кровотворення, а також нервової та сечостатевої систем.

У групі ризику по несприятливому результату захворювання знаходяться малюки до року і дорослі старше 60 років із захворюваннями органів дихання, серцево-судинної системи та ендокринною патологією.

Читайте також:  Названий овоч довголіття

Ускладнення грипу діляться на дві великі групи. Перша пов’язана з перебігом захворювання: це геморагічний набряк легенів, менінгіт, менінгоенцефаліт. До другого типу відносяться ускладнення, що виникли через приєднання бактеріальної інфекції. Наприклад, грип може розвинутися в пневмонію. Ще одним смертельно небезпечним ускладненням вважається гострий респіраторний дистрес-синдром.

Також ускладнення грипу можуть привести до отиту, синуситу, гнійного менінгіту, сепсису, ураження ЦНС і набряку мозку.

За даними ВООЗ, щорічно в світі на грип та ГРВІ захворює до 500 мільйонів чоловік, від ускладнень помирають близько 2 мільйони чоловік.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News