За словами дієтолога Зої Богданової, найкорисніші ягоди серпня – чорниця, лохина, чорна смородина, малина та аґрус. Чорниця та лохина, зазначила медик, очищають організм, судини, кишечник, а також сприяють обмінним процесам, покращують гормональне тло і попереджають розвиток пухлин.

У чорниці та лохини міститься багато клітковини, якої сьогодні так не вистачає багатьом людям. Показані вони навіть тим, хто страждає на цукровий діабет, заявила лікар.

Крім того, за словами Богданової, багата на вітаміни малина, це ефективний засіб від застуди, що знімає головний біль і озноб. Саліцилова, лимонна і яблучна кислоти, що містяться в ній, допомагають обмінним процесам в організмі.

Читайте також:  Коли слід уникати кави, якщо хочете добре виспатися

Чорна смородина містить вітамін С, а також марганець, срібло, сірку та свинець. Вважається протизапальним, антибактеріальним засобом, у тому числі і при проблемах із шлунком або кишківником.

При цьому аґрус, за словами лікаря, допомагає при набряках за рахунок своїх сечогінних властивостей, виводить з організму важкі метали через високий вміст пектину та перешкоджає розвитку пухлин.