Медики назвали добре знайомий напій, що допомагає при хворобах артерій ніг, особливо в літньому віці. Виявляється, це звичайне, але дуже смачне і ароматне какао.

Щоб довести дієвість цього напою при хворобі периферичних артерій ніг фахівці провели цікавий експеримент. Його учасниками стали 44 пацієнти від 60 років, які страждали від проблем з судинами нижніх кінцівок. Добровольців розділили на дві групи. Учасники першої тричі на день вживали какао, учасники другої – пили інші напої. Після закінчення експерименту медики провели опитування. Пацієнти, які вживали какао, розповіли, що у них зменшилися судоми в ногах, а також майже зникли слабкість, дискомфорт і скутість. Вони почали легше пересуватися, крім цього, у них стала більш впевненою хода.

Цілющю властивість какао медики пояснили наявністю в напої епікатехіну. Він підвищує мітохондріальну активність і зміцнює м’язи. Крім цього, даний продукт багатий на флавоноли, які знижують артеріальний тиск, а він вкрай негативно впливає на судини.