Формування здорових харчових навичок може збільшити тривалість життя, вважають вчені. Однак важливо знати, які саме продукти корисні та допомагають жити довше. Дослідження показують, що перекушування горіхами можуть знизити ризик смерті від усіх причин.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Британському медичному журналі, горіхи пов’язані зі збільшенням тривалості життя, особливо коли йдеться про підтримку здоров’я кровоносних судин, а також зниження ризику розвитку серцевих захворювань.

Це пояснюється вмістом у горіхах поліненасичених жирів, званих альфа-ліноленовою кислотою (АЛК). Ці жири містяться в волоських горіхах, насінні льону, а також соєвих бобах та інших джерелах рослинної їжі.

Дослідження являло собою систематичний огляд 41 статті, присвяченої оцінці ризику смертності в результаті споживання продуктів, багатих АЛК. Було проаналізовано дані про 120 тис. осіб віком від 18 до 98 років з урахуванням інших факторів, таких як вага, куріння, вживання алкоголю, фізична активність та споживання калорій.

“Найвище споживання АЛК було пов’язане зі зменшенням ризику смертності від усіх причин, серцево-судинних захворювань та ішемічної хвороби серця на 10, 8 та 11% відповідно”, – уклали вчені.