Опіоїдні болезаспокійливі стають все більш поширеними з кожним роком незважаючи на те, що можуть викликати небезпечні для життя залежності, які в ряді випадків призводять до смерті.

Про це висловилися в Міністерстві охорони здоров’я Великої Британії, повідомляє BBC.

До опіоїдів відноситься велика група препаратів, майже всі з яких є болезаспокійливими.

Опіоїдні ліки, які включають такі речовини як морфін, кодеїн і метадон, а також різні синтетичні наркотики, використовуються при догляді за вмираючими і для лікування болю, який не вгамовують інші болезаспокійливі, наприклад, після операції.

Опіоїди, що включають метадон і бупренорфін, використовуються для лікування ще більш серйозних залежностей, зокрема, для героїнових наркоманів.

Всі опіоїдні препарати викликають сильне звикання, при цьому, їх прийом супроводжується приємними відчуттями, що може викликати ще й психологічну залежність від наркотиків.

Збільшення дози може викликати небезпечне для життя уповільнення серцебиття і дихання. Серйозні наслідки тягне за собою і змішування з алкоголем або іншими седативними.

У світі, де постійно зростає темп життя, з кожним роком все більше людей вдаються до опіоїдних знеболюючих, особливо при хронічних болях в попереку, однак, вони все частіше викликають наркотичну залежність, яка серйозно шкодить здоров’ю як фізичному, так і психологічному.

Тільки в Британії за останні 10 років число рецептів на медикаменти цього типу зросло з 14 до 23 мільйонів, на 60%. Найгірша ситуація з опіоїдною наркоманією зараз в США, де число залежних в чотири рази більше, ніж у Великій Британії.

А деякі з ліків, слабші за дією, і зовсім можна купити без рецепта, і за десятиліття число летальних результатів їх прийому зросло вдвічі до більш ніж 150 випадків.

Джерело: Обозреватель