Лікарі настійно не рекомендують сидіти в позі «нога на ногу» тривалий час – це шкідливо з цілого ряду причин. В першу чергу, бо у сидячого в такій позі людини формується хронічне порушення кровообігу в кінцівки.

Можливо, якщо посидіти, склавши ногу на ногу, одну хвилину або дві, великої шкоди здоров’я і не понесе. Однак медики, чию думку опублікував портал «Рамблер/доктор», закликають не сидіти таким чином. В подібному положенні, за їх словами, одночасно пережимаються нерв і кровоносні судини, що ніяк не можна вважати абсолютно безпечним.

«Здавлювання підколінних судин провокує хронічне порушення кровообігу в кінцівки. Зберігаючи позу “нога на ногу” тривалий час, людина ризикує викликати процеси, що ведуть до паралічу малогомілкового нерва, а також звисання стопи або пальців ніг», – пояснили хірурги.

Крім того, сидіти в такій позі вкрай шкідливо для вен і судин. Медики стверджують, що при цьому порушуються кровообіг і лімфообіг, виникають передумови для появи варикозного розширення вен.

У свою чергу, зарубіжні фахівці наводять дані про те, що при закиданні ноги на ногу зростає навантаження на крижово-клубові зчленування і хребет. В результаті у людини, яка часто і довго сидить в такій позі, може розвиватися артроз, тромбоз, а також застій крові в області малого тазу.

Джерело: МедікФорум