Урядом кожної держави впроваджено власні правила в’їзду українців. Більшість із країн повністю відкрита для туристів за умови надання сертифікату вакцинації чи проходження епідеміологічного контролю. Результати тесту мають бути актуальними та наданими не пізніше трьох днів із моменту проходження.

Типи тестування

Тест на коронавірус виконується трьома способами:

  • швидкі тести на антиген (АГ) — висока швидкість діагностики, але найменша точність;
  • дослідження крові на наявність антитіл до коронавірусу методом ІФА — аналіз високої точності, але може бути псевдонегативним на перших стадіях розвитку хвороби до початку вироблення антитіл;
  • діагностика методом ПЛР — висока точність та швидкість, золотий стандарт дослідження на COVID-19.

Зазвичай діагностика для туристів проводиться полімеразною ланцюговою реакцією (ПЛР), що забезпечує максимальну точність результату та дозволяє зробити висновок про те, чи є людина здоровою і чи може перетинати кордон. Лабораторія, де можна швидко здати тест на коронавірус у Києві — https://diagen.com.ua/uk/analyzes/.

Зауважте, що на виконання дослідження потрібно максимум 24 години (лабораторія Diagen виконує й термінове тестування — за 12 годин), тож здавати потрібно за 48 годин до від’їзду — доба на дослідження та ще 2 доби тест буде дійсний. Цього достатньо, щоб успішно перетнути кордон. Докладніше про терміни дії тесту варто дізнатися у посольстві країни, до якої планується подорож, в туроператора чи авіакомпанії.

U8e7JzUXwuwXiwlyVVBx_JkbW-522pVLjcmPmSWsp_t1uw1KY9fvWYB_PCBn0HaOVsKop0Aao5JTv-c1g0o4yEEcXIJNULAeMV7sEYaAiOyKuxEAABK41fyubXy_j3PDFsIdGa6k=s0

Підготовка до ПЛР-тесту

Аби отримати перевірену інформацію, потрібно правильно підготуватися до аналізу – це позбавляє необхідності повторного проходження, особливо в умовах обмеження часу до виїзду:

  • за 6 годин не полоскати рот лікарськими засобами та не розсмоктувати медикаменти;
  • за 3-4 години:
    – нічого не їсти/не пити;

– не курити;

– не жувати жуйку;

– не чистити зуби;

– не полоскати рот / горло.

Прості правила допоможуть отримати точні результати та вирушити до іншої країни без проблем.

Як проходить ПЛР-тест

ПЛР-тест проводиться безболісно за допомогою довгої палички — відбирається проба слизу з поверхні носоглотки та ротової порожнини. Якщо коронавірус виявлено, тест вважається позитивним.

*На правах реклами