Індекс маси тіла допоможе зрозуміти чи відповідає ваш зріст вазі, і наскільки це співвідношення близько до норми. На нашому сайті ви можете розрахувати індекс маси тіла і зрозуміти, чи не загрожує нічого вашому здоров’ю.

Пропорції бувають різні. Іноді дуже складно розрахувати масу тіла, оскільки часто від ожиріння часто «страждає» тільки одна певна його частина. Тоді на допомогу приходить ІМТ калькулятор онлайн, а для більш точних результатів – калькулятор ожиріння, який допоможе з’ясувати відсоток жиру в організмі людини.

А поки давайте розбиратися, що таке індекс маси тіла і навіщо його розраховувати?

Індекс маси тіла розроблений бельгійським соціологом і статистиком Адольфом Кетле ще в 1869 році. З тих пір розрахувати масу тіла стало набагато простіше, ніж прикидати «на око» або питати у знайомих: «Я ж не розтовстів(-ла), правда?» Але тут також є свої мінуси: індекс маси тіла – не дає 100% результат. Безкоштовний калькулятор ІМТ онлайн (який допоможе розрахувати індекс маси тіла) варто використовувати виключно в орієнтовних цілях. Наприклад, у спортсменів і тих, хто регулярно відвідує тренажерний зал, індекс маси буде не точним, оскільки м’язи в прямому сенсі слів важать більше, ніж жир.

Цікаво: показник норми ІМТ різних країн можуть помітно відрізнятися один від одного. Якщо вірити таблиць індексу маси тіла ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), то не важко зрозуміти, що нормою вважається середній показник. Але це не означає, що людина з середнім ІМТ не буде вважатися «мають надлишкову вагу» в загальноприйнятому розумінні.

Індекс маси тіла: аналіз результатів

Отже, ви розрахували індекс маси тіла за допомогою нашого калькулятора. Наш калькулятор ІМТ максимально адаптований під особливості жителів Європи. А тепер пора інтерпретувати дані і дізнатися результати. І так:

  • 16 і менше – виражений дефіцит маси,
  • 16 – 17,9 – недостатня маса тіла,
  • 18 – 24,9 – нормальна вага,
  • 25 – 29,9 – надлишкова маса тіла (переожиріння),
  • 30 – 34,9 – ожиріння 1 ступеня,
  • 35 – 39,9 – ожиріння 2 ступеня,
  • 40 і більше – ожиріння 3 ступеня (морбідне).

Ще раз нагадаємо, що ці дані є приблизними. Але враховуючи величину похибки, можна зробити певні висновки: в нормі маса тіла або далеко від неї.

Цікаво: норма ІМТ може змінюватися в залежності від стандартів і трендів. До 1998 року в США вважався нормальним ІМТ до 27.8 кг/м2, але після 1998 стандарти були змінені, і рекомендована лікарями норма ІМТ стала закінчуватися на 25 кг/м2.

Індекс маси тіла і вік

З урахуванням того, що показники ІМТ не ідеальні, ВООЗ «не ризикує» прив’язати їх до вікових показників. Хоча, багато статистичних досліджень показують, що ІМТ у людей середнього віку вище, ніж у молодих і літніх людей.

Що стосується підлоги, то (із зрозумілих фізіологічних причин) розрахунковий індекс маси тіла у чоловіків буде вище показників ІМТ у жінок.

Цікаво: Згідно з ізраїльським дослідження, ідеальним для чоловіків є індекс маси тіла в 25-27. Середня тривалість життя чоловіків з таким ІМТ була максимальна.

Тонкий момент

Прийнято вважати, що середній показник ІМТ повинен бути трохи нижче норми, щоб людям було до чого прагнути. Однак є й інша сторона медалі. Переконання, що вага людини набагато вище середнього, може призвести до заниженої самооцінки і навіть до депресії чи інших психічних захворювань.

Незалежно від вашого показника індексу маси, постарайтеся адекватно їх оцінити і прийняти заходи. Щиро сподіваємося, що цей калькулятор ІМТ онлайн і калькулятор норми калорій допоможуть вам завжди залишатися у формі!