Журнал Scientific Reports розповів про дослідження біологів з Університету Каїра, встановили, що яловичина та інші види м’яса можуть бути джерелом супербактерій, здатних викликати епідемії невиліковних інфекцій.

Нагадаємо, що до супербактеріїв відносяться мікроби, резистентні до дії антибіотиків. Вчені заявили про те, що головним «інкубатором» таких бактерій є тваринницькі ферми, на яких використовуються антибіотики, які сприяють прискоренню росту м’ясних порід.

«На фермах сконцентровані великі кількості і потенційних носіїв інфекції, і самих бактерій, і антибіотиків, змушують їх еволюціонувати, перетворюючись в супермікробів», – така думка фахівців.

Вчені купили на ринках Каїра 250 шматків яловичини і курятини місцевого і закордонного виробництва. Лабораторна перевірка показала: в половині цього м’яса містилася велика кількість бацил, у третини зразків були присутні спори мікроба Bacillus cereus, що викликає інфекції шлунково-кишкового тракту. За словами біологів, під час варіння м’яса ці суперечки знищити майже неможливо, їх токсини витримують температуру киплячої води.

Також види бацил, які зазвичай зустрічаються в грунті і воді були виявлені в інших шматках м’яса.

«Більше половини виявлених мікробів були носіями гена cytK, що робить їх токсичними для організму. Приблизно 30-40 відсотків з них могли виробляти й інші небезпечні для людини токсини — nhe, hbl, entFM та інші. Багато з цих мікробів, більше половини від їх загального числа, були стійкими до дії пеніциліну і багатьох інших антибіотиків», – розповіли автори роботи.

При цьому дослідники наполягають: найнебезпечніші варіації м’ясних мікробів ще можуть виникнути в найближчі роки, якщо використання антибіотиків на фермах залишиться на колишньому рівні.

Джерело: МедікФорум