Кожна вагітна жінка, протягом виношування дитини, вивчає свій стан, зміни свого організму і, нарешті, процес появи малюка на світ. Пологи – абсолютно природні для жіночого організму і природою закладено, що жінка здатна народжувати. Для того щоб зменшити хвилювання, потрібно як слід розібратися в тому, як повинні і можуть проходити пологи. У даній статті будуть описані основні моменти, з якими доведеться зіткнутися під час появи малюка на світ. Ми з’ясували, що потрібно знати про пологи.

Що відбувається перед пологами і коли збиратися в пологовий дім?

Жінка повинна бути готова до пологів ще до їх початку. Для того, щоб готуватися до пологів, потрібно розуміти, що потрібно в цей період. Коли наближається час народження дитини, майбутня мама починає ретельно стежити за кожною зміною в її організмі. У нормі пологи настають у період з 37-42 тижні. Організм вагітної жінки перебудовується в процесі всієї вагітності, аж до самого кінця. Існують загальновідомі, так звані передвісники пологів:

• Жінка може помітити погіршення апетиту, що може спровокувати незначну втрату у вазі.

• Помітне опущення живота – коли малюк готовий з’явитися на світ, він опускається в малий таз і живіт змінює свою форму і положення. Жінці стає набагато легше дихати, але це також може спровокувати діарею, через тиск на кишечник.

• Майбутня мама може помітити, що малюк стає спокійнішим або затихає. Це пояснюється тим, що малюк просто набирається сил, так як йому належить не менш складне завдання.

Читайте також:  Небезпечно для печінки: названо одну з найгірших харчових звичок

• Найбільш достовірним передвісником вважається відходження слизової пробки. Цей момент складно не помітити або з чимось переплутати. Вона являє собою згусток слизу прозорого кольору або з незначною домішкою крові.

• Початок регулярних болісних переймів, з скорочуваним інтервалом між ними.

Якщо жінка відчула початок переймів, які з кожним разом стають все чутливіше, інтервал між ними скорочується, а їх тривалість збільшується, то це явна ознака почати збиратися в пологовий будинок. Більшу впевненість може підкріпити відходження навколоплідних вод, важливо, що в нормі вони повинні бути прозорі або рожеві, якщо помічені зелені або коричневі води, варто негайно звернутися до лікаря.

Три періоди пологів

Як проходять пологи? Це важливо знати, щоб не боятися майбутнього процесу.

Регулярні перейми кладуть початок для першого періоду пологів. Цей період може зайняти досить тривалий час 8-12 годин. Головне завдання – це розкриття шийки матки до 10 см. В латентній фазі даного періоду відбуваються короткочасні перейми з помітним інтервалом, а розкриття шийки матки відбувається досить повільно. Ця фаза триває 4-5 годин і в основному досягає розкриття в 4 см. Далі настає активна фаза, коли перейми стають більш інтенсивними і шийка матки починає розкриватися набагато стрімкіше.

Після того, як шийка матки досягла розкриття в 10 см, починається другий період пологів. Він триває протягом години. Перейми стають коротшими і становлять 30-35 секунд. Жінка починає відчувати нестерпне бажання тужитися, при скороченні тазового дна і стінок матки. Дуже важливо слухати акушера в період потуг. Правильне дихання і дотримання чітких інструкцій дуже допоможуть жінці. Далі відбувається прорізування голівки дитини, а потім акушерка вже витягує все малюка. Як тільки малюк робить вдих і вперше закричить, другий період закінчується.

Читайте також:  Лікар назвав овоч, який зберігає здоров'я мозку в старості

Далі настає самий короткий період, який триває 10-30 хвилин. Після вилучення дитини, слідом за ним народжується плацента. Після огляду мами і дитини їх переводять в післяпологову палату.

Моменти, про які варто задуматися заздалегідь

Що робити, щоб не було так страшно народжувати дитину? В даний час майбутній мамі представлена можливість вибрати не тільки де відбудеться зустріч з її дитиною, але і як народжувати, чи то природні пологи або шляхом кесаревого розтину. Якщо жінку лякають всі ті процеси, які будуть з нею відбуватися під час природної допомоги породіллі, вона має право вибрати дату, попередньо узгодивши це з лікарем, і витягти немовля за допомогою операції кесарів розтин. Але цей момент важливо серйозно обдумати і зважити всі «за» і «проти». Помилково вважати, що цей спосіб набагато легше і безболісніший, так як це серйозне хірургічне втручання. Післяопераційний стан молодої мами, хворобливих відчуттів, може бути перенесено набагато важче, ніж природні пологи. Виходячи з цього, бажано вдаватися до цієї процедури лише за показаннями лікаря, коли природна родопоміч може бути небезпечна або неможлива.

Читайте також:  Як виявляється рак кишечника: звертайте увагу на здуття живота

Більшість жінок, які готуються до природних пологів. У сучасному світі існує безліч способів полегшити біль під час пологів, що надає жінкам впевненості і розвіює хвилювання з цього приводу. Доведено, що можливість активної поведінки жінки в пологах, правильне дихання, використання душа і масажі, здатні помітно зменшити больові відчуття. Також існують методи фармакологічного впливу. Найпоширеніші з них – епідуральна анестезія та інгаляційний спосіб. При нормальному перебігу пологової діяльності і без явних свідчень, бажано уникнути застосування такого роду знеболювального.

Що відбувається після народження дитини?

Жіночий організм продовжує терпіти зміни і після народження малюка. Починається активний процес відновлення. Матка починає скорочуватися і буде продовжувати це робити протягом 6-8 тижнів. Дітородні органи почнуть очищатися. Виділення, які називають лохії, будуть відходити деякий час. Одним з найважливіших процесів, що настає після появи малюка на світ, це грудне вигодовування. Воно несе дуже важливу роль для здоров’я дитини. Після повернення додому настане період налагодження нового способу життя, спільний з малюком розпорядок дня. Безсумнівно, потреби дитини будуть стояти на першому місці, але не варто забувати також і про своє здоров’я і самопочуття.