Недавнє дослідження, проведені British Medical Journal, показало, що ті, хто дотримувався дієтичних рекомендацій близьких до традиційного харчування японців, мав менший ризик ранньої смерті від захворювання серця або інсульту. Традиційне харчування японців складається з риби, зерен, овочів, помірної кількості продуктів тваринного походження і сої, мінімальної кількість молока і фруктів.

Традиційна японська дієта не так вже відрізняється від традиційної китайської: рис, варені і мариновані овочі, риба і м’ясо – основні страви. Однак, оскільки Японія насправді є групою островів (всього 6582), жителі цієї країни споживають набагато більше риби порівняно з іншими азіатськими країнами. Вони їдять сиру рибу в суші і сашимі, а також багато маринованих, ферментованих продуктів.

Соєві боби, зазвичай у формі тофу, є іншою ключовою частиною японської дієти, поряд з іншими бобами, такими як адукі. Ферментовані продукти з соєвих бобів, такі як місо і натто – основні продукти японської дієти.

Фрукти японці їдять на сніданок або в якості невеликого десерту. Найулюбленіші – мандарини, яблука, хурма.

Культура харчування як частина японської культури

Традиційно японці схильні мати здорове ставлення до їжі. У них є приказка «хара хати бу», яка означає, що потрібно їсти до тих пір, поки ви не наповнюєтеся на 80%. Цьому вчать дітей з ранніх років.

Те, як японці подають їжу, також є ключовим. Замість того щоб взяти одну велику тарілку, вони часто їдять з маленької миски: миску з рисом, миску місо, трохи риби або м’яса, а потім дві або три овочеві страви, які часто подають разом і їдять по черзі. Японці також твердо вірять в “гнучку стриманість”, коли справа доходить до частувань. Насолоджуються ними час від часу, але невеликими порціями.

Джерело: МедікФорум