Підсолоджені алкогольні напої підвищують ризик деменції. Імовірність розвитку старечого недоумства може підвищитися, якщо вести неправильний спосіб життя. Наприклад, зловживати алкоголем. При цьому деякі спиртні напої виявляються шкідливішими для мозку, ніж інші.

Деякі наукові дослідження демонструють, що алкогольні напої негативно впливають на мозок. У ході дослідження британських учених, де брали участь 25 тисяч осіб, з’ясувалося: навіть за помірного вживання спиртного може зменшитися щільність сірої речовини, пише Express.

Також дослідження, результати якого були опубліковані в Журналі профілактики хвороби Альцгеймера, показало, що деякі алкогольні напої мають приховані небезпеки для здоров’я. Так, при вживанні напоїв, що містять багато жиру, цукру та алкоголю, підвищується ризик розвитку старечого недоумства.

Вчені виявили, що у людей, які пили 1-7 порцій підсолоджених цукром алкогольних напоїв на тиждень, ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера підвищувалася в 1,91 раза порівняно з тими, хто не пив. Якщо вони вживали більше 7 порцій, то ризик збільшувався в 2,55 разу.

Хоча треба сказати, що в цілому наукові дослідження, пов’язані з деменцією та алкоголем, досить суперечливі. Низка наукових праць навіть показує, що певні спиртні напої в помірних дозах приносять користь мозку.